Jõhvi gümnaasium – aasta kool 2024?
"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Jõhvi gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 13. maist kuni 24. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!
Jõhvi gümnaasium tutvustab end nii:
"Soovime esitada Jõhvi gümnaasiumi kandidatuuri aasta kooli konkursile, sest oleme veendunud, et meie koolis rakendatavad unikaalsed koostööviisid ja õppekogemused väljaspool tavapärast formaalõpet on silmapaistvad ning väärivad tunnustust.
Jõhvi gümnaasium ei ole kool, kus toimub pelgalt lihtne õppetöö. See on koht, kus saavad kokku mitmekultuurilisus, inimlikkus, tarkus, loovus, ettevõtlikkus, ambitsioonid ning huvitavad ideed. Selles koolis õpivad ja töötavad säravad inimesed, kellel on palju lennukaid ideid, mille elluviimist kool toetab.
Jõhvi Gümnaasiumis on seitse valikmoodulit, millest leiab iga õpilane endale sobiva. Tundidesse on kaasatud oma ala spetsialistid. Näiteks keemia ja meditsiini moodulis on kooli koostööpartnerid Ida-Viru Keskhaigla ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksus. Partnerid pakuvad õpilastele ka praktikavõimalusi, mis aitavad meditsiini erialadega lähemalt tutvuda. See on hea keskkonnavaheldus ning õpilased saavad koolis saadud teooriat praktikas näha.
Sisejulgeoleku mooduli valinud õpilased saavad aga käia erinevates laagrites ning tunda omal nahal, mida tähendab selle valdkonna töö ning kui oluline see on. Moodulit pakume koostöös Sisekaitseakadeemiaga ja partnerid on Viru vangla, Politsei- ja Piirivalveamet ning Päästeamet.
Lisaks eelnimetatutele on Jõhvi gümnaasiumi koostööpartnerid Swedbank, VKG, Eesti Energia, Eastman, TalTech, teised riigigümnaasiumid Eestis jpt. Valikmoodulite eesmärk on leida igale õpilasele just see, mis paneb ta silmad särama, tekitab õpihimu ning aitab tulevikuvalikute tegemisel.
Jõhvi gümnaasiumi õpetajad arvestavad õpilaste individuaalsusega. Kogu klass on küll tervik, kuid iga aineõpetaja näeb selles klassis õpilasi kui isiksusi ning vastavalt sellele kujundatakse ka õppetöö. Eelkõige on õpetajate jaoks oluline õpilase areng, mitte tema oskuste ja nende taseme võrdlemine klassikaaslastega.
Lisaks rakendavad õpetajad ümberpööratud klassiruumi metoodikat, kus tundi annavad hoopis üks või mitu õpilast. See aitab arendada nii enesekindlust, iseseisvust, loovust, info otsimise kui ka esinemise oskust. Ainetundide raames
kutsuvad õpetajad külla ka põnevaid külalisesinejaid. Sellised tunnid on hea vaheldus hallile argipäevale, tuues kooliellu elevust.
Kool areneb koos õpilastega. Jõhvi gümnaasiumi õppeprotsess on üles ehitatud vastavalt sellele, millised on õpilaste vajadused, varasem tagasiside, teadmised, oskused ja muutuva maailma ootused. Kursuseid tagasisidestatakse kahepoolselt ehk õpetajalt õpilasele ja õpilaselt õpetajale. Kursuste raames reflekteerivad õpilased õpitu ja enda arengu üle. Kooli õppekorraldust arendatakse pidevalt. Tähtsaimal kohal on õpilane ning talle sobiva arengukeskkonna loomine.
Iga õpilane on oma tuleviku arhitekt, keda toetab kool oma tuleviku kujundamisel."
Aasta kool 2024 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 13. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Jõhvi gümnaasium, Jüri gümnaasium, Kihnu kool, Paide gümnaasium, Peetri lasteaed-põhikool, Püha Johannese kool, Raasiku kool, Tartu rakenduslik kolledž, Vasta kool ja Väike-Maarja gümnaasium.
Toimetaja: Andres Reimann