Tallinna Järveotsa Gümnaasium – Aasta Kool 2023?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Tallinna Järveotsa Gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 8. maist kuni 19. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi koolipere tutvustab end nii:

"Meil on kooliperega väga vedanud," kirjutas kooli õpilasesinduse president ja koolilehe peatoimetaja Amina kooli juubeli puhul. Tõesti, Järveotsa kool ei ole lihtsalt maja, kus toimuvad ainetunnid, vaid see on teine kodu ja pere, kus valitseb ühtsustunne, mis jääb saatma ka pärast kooli lõpetamist. Kuidas muidu seletada asjaolu, et koolis töötab kümme vilistlast ning ikka ja jälle tahetakse siia tagasi tulla, sest koolikogemus on olnud positiivne ja inspireeriv. 

Meil on õpihimulised ja loovad õpilased, aktiivsed ja innovaatilised õpetajad, toetavad ja koostööaltid lapsevanemad ning meie koolis väärtustatakse lisaks headele õpitulemustele ka vaimset ja füüsilist tervist. KiVa tiim teeb omalt poolt kõik selleks, et ennetada ja lahendada tekkivaid probleeme ning et kõigil oleks koolis hea käia; Liikuma Kutsuva Koolina väärtustame liikumist nii ainetundides kui vabal ajal. Koolis on parimad tingimused, et teha sporti, arendada end kiiresti muutuvas digimaailmas ja olla konkurentsivõimeline nii humanitaar- kui ka reaalvaldkonnas.

Meie koolis on pidevalt miskit teoksil ja alati käimas mõni ülekooliline projekt. Liikumisminutid andis eelmisel aastal teatepulga üle lugemisprogrammile "Täna lugeja, homme tegija", mis on terve kooli aktiivselt lugema pannud. Sel aastal sai kool 40-aastaseks ja oleme ette võtnud mitu esmapilgul pöörast projekti, kus kogu koolipere oma 900 liikmega ühise eesmärgi nimel kaasa lööb. 

Tavapärastele koolipäevadele pakuvad vaheldust lõimitud tegevustega aktiivõppepäevad, ennastjuhtivaks õppijaks kujundavad iseseisva õppimise päevad, harivad ja huvitavad õppekäigupäevad, toredad ülekoolilised üritused ja rohkelt huviringe. Meie koolist tulevad suurimad jaapani keele fännid, parimad inglise keele oskajad ja tegijad meediamaastikul. Kõige tähtsam on aga see, et õpilaste silmad säravad ja koolis töötavad õpetajad teevad oma tööd rõõmuga.

Aasta kool 2023 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 8. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Albu Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Mai Kool, Püha Johannese Kool, Tabasalu Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool ja TERA Peedu kool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: