Uuring: mis mõjutab ajateenijate usku Eesti kaitsevõimesse? ({{commentsTotal}})

Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema kella laskmine.
Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema kella laskmine. Autor/allikas: Kaitsevägi

Erinevatesse riigikaitsega seotud organisatsioonidesse kuulunud ajateenijad usuvad teistest enam Eesti kaitsevõimesse, selgub kaitseväes tehtud uuringust

2016. aasta oktoobris tehti kaitseväes ajateenistust alustanud noorte seas uuring, kus muuhulgas uuriti, kuivõrd ajateenijad usuvad, et Eesti peab võõrriigi relvastatud kallaletungi korral vastu kuni liitlasvägede saabumiseni.

Uuringu tulemustest selgus, et varasemalt erinevatesse organisatsioonidesse kuulunud ajateenijad usuvad rohkem Eesti vastupanuvõimesse.

Eesti vastupanuvõimet hindavale küsimusele vastas 2769 ajateenijat, kellest 616 märkis, et nad on enne ajateenistust kuulunud vähemalt ühte loetletud organisatsiooni: Kaitseliit, Naiskodukaitse, Noored Kotkad, Kodutütred, Eesti Skautide Ühing, Eesti Gaidide Liit, vabatahtlikud päästjad, abipolitseinikud või muu riigikaitse või sisejulgeolekuga seotud organisatsioon.

Analüüsimisel selgus, et usk Eesti kaitsevõimesse, vastu pidada võõrriigi relvastatud kallaletungi korral kuni liitlasvägede saabumiseni, on seotud ajateenijate varasema organisatsiooni kuuluvusega.

Jooniselt on näha, et üle poole nendest ajateenijatest, kes on varem kuulunud erinevatesse organisatsioonidesse, usub Eesti kaitsevõimesse.

Samas ajateenijatest, kes ei ole varem kuulunud mõnda organisatsiooni, usub üle poole, et Eesti riiki ei suudeta kaitsta kuni liitlasvägede saabumiseni.

Uuringu andmeid analüüsisid Tartu ülikooli tudengid Margit Kaljulaid ja Ulvi Uulimaa-Margus kodutööna kursusel Andmete esitamine ja tõlgendamine.

Toimetaja: Marju HimmaVaade Emajõele.Vaade Emajõele.
Teadlased ei näe Emajõe tselluloositehase plaane loodussäästlikena

Eesti puidu väärindamine on teretulnud, kuid praeguste pealiskaudsete andmete põhjal tehtud analüüside põhjal on küsitav, kas Emajõgi kannaks välja tehasest tuleva lisareostuse. Paistab ka, et riigil pole plaani, kuidas majandada metsa siis, kui Tartumaal on ettevõte, kes on valmis ära ostma kõik Eesti ekspordiks mineva puidu. Tselluloositehase mõjude üle veele ja metsale arutlesid Teaduste Akadeemia seminaril Tartu teadlased.

Väiksemad planeedid jagunevad kahte selgesse rühma

Alles see oli, kui teadlased ei teadnud väljaspoolt meie Päikesesüsteemi ühtegi planeeti, kuid nüüd on nn eksoplaneete hakatud avastama suurel kiirusel ja hulgakaupa. NASA kosmoseteleskoobi Kepler abiga on nüüd äsja üles leitud ja teatavaks tehtud ühekorraga lausa 219 uut planeedikandidaati.

Osama bin Laden.Osama bin Laden.
Doktoritöö analüüsis Usāma ibn Lādini sõnumeid uudse meetodiga

Tallinna ülikooli doktorant Helen Geršman uuris Saudi Araabiast pärit Usāma ibn Lādini kirjalikke ja suulisi sõnumeid retoorilisest vaatenurgast, mida pole sarnaselt varem analüüsitud.