ÕPILASTE TEADUSFESTIVAL 2017
Õpilaste Teadusfestival 2017
Noppeid tänavustest õpilastöödest
Rasmus RammoRasmus Rammo

Õpilasteadlane: Draculast on kadunud algne koletis

Neljapäeval algab Tallinna lauluväljakul taas õpilaste teadusfestival. Dracula kujutamisest filmides läbi ajaloo käis saates "Ringvaade" rääkimas XII klassi õpilane Rasmus Rammo.

Vaktsineerimine.Vaktsineerimine.
Õpilasuurimus: Kuressaare elanike umbusk vaktsineerimise suhtes on kasvanud

Kuigi valdavalt on inimesed vaktsineerimise poolt, on negatiivne suhtumine vaktsineerimisesse aasta-aastalt suurenenud, selgub Saaremaa ühisgümnaasiumi abituriendi Britha Kuldsaare uurimistööst "Vaktsineerimine – poolt ja vastu Kuressaare elanikkonna seas". Uuringu põhjal koostas Kuldsaar kohalikele perearstidele ka infovoldiku, et suurendada inimeste teadlikkust.

Õpilased Tartu Miina Härma gümnaasiumis.Õpilased Tartu Miina Härma gümnaasiumis.

Õpilasuurimus: südameinfarkti riskitegureid esineb ka gümnaasiuminoortel

Peamised riskitegurid, nagu suur vaimne koormus ning vähene füüsiline liikumine on juurdunud probleemid juba kümnendate klasside õpilaste puhul, tõdes oma uurimistöös "Südameinfarkti riskitegurid gümnaasiumiõpilastel" Tartu Tamme gümnaasiumi õpilane Einike Lemats.

Meemesilased kärjel.Meemesilased kärjel.
Abiturient uuris maamesilaste suhteid teiste loomaliikidega

Viimastel aastatel on kogu maailmas täheldatud tolmendajate putukate, eriti mesilaste ja kimalaste arvukuse järsku ning kiirenevat langust. Põhjusi on leitud nii keskkonnamürkides, loodusliku mitmekesisuse kadumises kui ka parasiitides ja haigustes, mis meemesilasi ohustavad. See on ka põhjus, miks Tallinna Reaalkooli abiturient Teet Egert Vaabel võttis oma uurimistöös vaatluse alla meemesilaste ökoloogia ning mesilaspere ja eri looduslike loomaliikide omavahelised suhted.

TÄHELEPANU, VALMIS OLLA, LÄKS!

Õpilaste teadusfestival ei jää tulemata ka sel aastal ning koondab juba kolmandat aastat järjest kõik noored teadushuvilised ühe katuse alla. Sel korral Tallinna lauluväljakule. Selleaastane festival on kõigile huvilistele – nii noortele kui vanadele, väikestele ja suurtele – avatud 27.–28. aprillil.


ERR Novaatori vahendusel näeb siin erilehel nii otseülekannet sündmusest, saab lugeda noorteadlaste tehtud uurimistööde tulemustest ning mõistagi joondatakse siin ka pjedestaalile selle aasta parimad.

VIDEOMEENUTUSI EELMISTEST AASTASTEST
2016. aasta Õpilaste teadusfestivalil otsiti muu hulgas seost kalakajaka noka värvuse ning linnu seisundi vahel ning seda kuidas Eduard Vilde nimelise kolhoosi esimees August Lepasaar panustas oma eluajal kohalikku kogukonnaelusse.2015. aastal ehk esimesel Õpilaste teadusfestivalil esitleti aga näiteks töid, mis uurisid Saaremaa põhjavee karedust ja Eesti noorluulet.

Novaator ETV-s
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.