ÕPILASTE TEADUSFESTIVAL 2017
Õpilaste Teadusfestival 2017
OTSEÜLEKANNE FESTIVALIST
Siia tuleb otseülekande iframe.
JA VÕITJAD ON...
Siia tuleb ülevaade auhinnatud töödest.
NATURALIA VALDKOND
Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakond korraldab ja viib läbi jahiloomade, sealhulgas hundi seiret.Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakond korraldab ja viib läbi jahiloomade, sealhulgas hundi seiret.
Õpilasuurimus: hundirünnete järsk tõus mõjutab hundi kuvandit negatiivselt

Hundirünnete arv ja nende ajalugu piirkonnas mõjutavad suhtumist hunti, leiab Tallinna Reaalkooli õpilane Maria Huntsaar oma uurimistöös "Hundi kuvand meedias ja selle seos kariloomadele tekitatud kahjudega". Seejuures tuli uuringust välja, et negatiivsemalt ei mõjuta hundi kuvandit mitte pidevad, vaid järsult sagenenud rünnakud.

Suur osa õpilastest arvs, et kanepi suitsetamine kahjustab vähem tervist kui alkoholi joomine.Suur osa õpilastest arvs, et kanepi suitsetamine kahjustab vähem tervist kui alkoholi joomine.
Õpilasuurimus: Eesti õpilased usuvad kanepiga seotud müüte taanlastest enam

Eesti ja Taani koolide võrdluses selgus, et kuigi eesti õpilastel on rohkem üldteadmisi kanepit puudutavates küsimustes, siis usutakse siin rohkem kanepiga seotud müüte, nagu näiteks raviks kanep vähki, selgub Tallinna reaalkooli õpilase Liisa Marie Kerneri uurimistööst "Kanepi mõju inimorganismile ning teadmised kanepist TRK ja Viborg Katedralskole gümnaasiumiõpilaste hulgas".

Vaktsineerimine.Vaktsineerimine.
Õpilasuurimus: Kuressaare elanike umbusk vaktsineerimise suhtes on kasvanud

Kuigi valdavalt on inimesed vaktsineerimise poolt, on negatiivne suhtumine vaktsineerimisesse aasta-aastalt suurenenud, selgub Saaremaa ühisgümnaasiumi abituriendi Britha Kuldsaare uurimistööst "Vaktsineerimine – poolt ja vastu Kuressaare elanikkonna seas". Uuringu põhjal koostas Kuldsaar kohalikele perearstidele ka infovoldiku, et suurendada inimeste teadlikkust.

Õpilased Tartu Miina Härma gümnaasiumis.Õpilased Tartu Miina Härma gümnaasiumis.

Õpilasuurimus: südameinfarkti riskitegureid esineb ka gümnaasiuminoortel

Peamised riskitegurid, nagu suur vaimne koormus ning vähene füüsiline liikumine on juurdunud probleemid juba kümnendate klasside õpilaste puhul, tõdes oma uurimistöös "Südameinfarkti riskitegurid gümnaasiumiõpilastel" Tartu Tamme gümnaasiumi õpilane Einike Lemats.

Meemesilased kärjel.Meemesilased kärjel.
Abiturient uuris maamesilaste suhteid teiste loomaliikidega

Viimastel aastatel on kogu maailmas täheldatud tolmendajate putukate, eriti mesilaste ja kimalaste arvukuse järsku ning kiirenevat langust. Põhjusi on leitud nii keskkonnamürkides, loodusliku mitmekesisuse kadumises kui ka parasiitides ja haigustes, mis meemesilasi ohustavad. See on ka põhjus, miks Tallinna Reaalkooli abiturient Teet Egert Vaabel võttis oma uurimistöös vaatluse alla meemesilaste ökoloogia ning mesilaspere ja eri looduslike loomaliikide omavahelised suhted.

REALIA VALDKOND
Tartu ülikoolis loodud lihasrobotid, mis on kiiremad kui teod.Tartu ülikoolis loodud lihasrobotid, mis on kiiremad kui teod.

Gümnasist testis uut meetodit tehislihaste valmistamiseks

Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilane Andreas Vija katsetas oma uurimistöös uut moodust tehislihaste valmistamiseks, kasutades selleks ioonvedelikke ehk vedelaid soolasid.

SOCIALIA VALDKOND
HUMANIORA VALDKOND
TÄHELEPANU, VALMIS OLLA, LÄKS!
Õpilaste teadusfestival ei jää tulemata ka sel aastal ning koondab juba kolmandat aastat järjest kõik noored teadushuvilised ühe katuse alla. Sel korral Tallinna lauluväljakule. Selleaastane festival on kõigile huvilistele – nii noortele kui vanadele, väikestele ja suurtele – avatud 27.–28. aprillil. ERR Novaatori vahendusel näeb siin erilehel nii otseülekannet sündmusest, saab lugeda noorteadlaste tehtud uurimistööde tulemustest ning mõistagi joondatakse siin ka pjedestaalile selle aasta parimad.
VIDEOMEENUTUSED EELMISTEST AASTASTEST
2016. aasta Õpilaste teadusfestivalil otsiti muu hulgas seost kalakajaka noka värvuse ning linnu seisundi vahel ning seda kuidas Eduard Vilde nimelise kolhoosi esimees August Lepasaar panustas oma eluajal kohalikku kogukonnaelusse.2015. aastal ehk esimesel Õpilaste teadusfestivalil esitleti aga näiteks töid, mis uurisid Saaremaa põhjavee karedust ja Eesti noorluulet.