Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Oma puu: Soesonide peres on igaühel puu, kellega koos kasvada ja end võrrelda

Eesti Rahvusringhääling ja Teeme Ära talgupäev kutsuvad kõiki eestimaalasi istutama 5. ja 6. mail oma puu. "Maahommik" käis sel puhul külas Rapla vallas elaval perekond Soesonil, kel on kombeks tähtpäevadel koduhoovi puu istutada. Igal pereliikmel on oma puu ja igal puul oma lugu.

Pere vanimal tütrel Kaisil on oma kastan ja tüdruku arvates on eriti tore võrrelda, kuidas tema ja puu pikkus on aja jooksul muutunud. "Kui ma väike olin, siis puu oli must lühem, aga nüüd mu puu on must pikem. Iga kord, kui ma ühe aasta vanemaks saan, siis me teeme siin puu juures pilti," rääkis Kaisi.

Samamoodi tehakse puude juures pilti ka teiste tüdrukute sünnipäevadel: pere noorimal tütrel Kirsil on oma punane vaher, keskmisel õel Keitil haruldane Ginnela vaher ning emal-isal pulma-aastapäeval istutatud tamm. "Meil on siis väga hea võrrelda laste kasvamist ja pere kasvamist ja puude kasvamist. Igal aasta teen selle kohta fotokollaaži ja siis on tervel perel veel kuidagi eriti tore vaadata, kuidas kõik on kasvanud," rääkis pereema Mirjam Soeson.

Puude istutamise mõte tuli Mirjami emalt Malle Kruusalt, kes on aidanud valida iga puu spetsiaalselt omaniku järgi. Näiteks valiti Mirjami ja tema abikaasa tamm selle järgi, et tammepuu on tugev puu ja sobib seepärast abielu puhul istutada.

"Puud on, jah, sellised toredad asjad, et neid on hea enda eluga võrrelda," viitab mirjam tammepuule. "Kui endal on kehvemad ajad ja suhtes läheb kehvemini, siis tundub, et see puu ka ei taha eriti olla," muigas ta.

Mirjam leiab, et iga pere võiks endale mõne puu istutada: "Me võtame looduselt ise väga palju ja tore on ju midagi vastu anda – miks mitte istutada just tähtpäevadel. See on ju tore, et kunagi saavad enda lapselapsed siin turnida, tammetõrusid ja kastanimunasid korjata, vahtraninasid teha."

Eesti Rahvusringhääling ja Teeme Ära talgupäev meeskond kutsuvad 5. ja 6. mail istutama oma puu, millega luua ühiseid mälestusi ja rikastada elukeskkonda. Saatke oma puu istutamisest foto ka meile! Seda saate teha meie alamlehel err.ee/omapuu.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: