Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti neiu peab Norras koeragiidi ametit

"Osoon" tunnistas Norras koeragiidi ametiga tutvumise järel, et selle võlud ületavad külma ilma talumisega seonduvaid katsumusi.

"Kuna mu põhitöö on hooajaline, ma teen Eestis kõrgtöid ja seda saab teha suuremas osas suvel, siis ma lihtsalt otsisin talveks mingisugust huvitavat tööd, mis oleks füüsiline ja toimuks õues. Kuna mulle meeldib loomadega töötada, siis mõtlesin, et see oleks üks huvitav asi, mida teha," selgitas giidina töötav Kaisa Rebane.

Turiste veavad Põhja-Norras ringi alaska huskid. Tegu pole koeratõu, vaid seguga siberi huskist, gordoni setteritest, pointeritest ja mitmetest teisest tõugudest. Alaska huskisid peetakse pikkadel vahemaadel üheks maailma kiiremaks. Ühes nädalas võivad koerad joosta kuni 1000 kilomeetrit.

"Nüüd ma juba mõtlen, et ma ei tea, kas mul üldse on mingit põhjust Eestisse tagasi minna. Võrreldes sellega, et ma tehastes igapäevaselt hingasin mingeid värviaure sisse ja tegin tolmupuhastust ja mastitöödel riskisin sellega, et mulle mingi helikopteri pealt mastijupp pähe kukutatakse, siis ma ei näe põhjust, miks ma peaks nagu selle vahetama tagasi. Ma olen jah päris õnnelik siin," oli Rebane tehtud valikuga rahul.

Sadu kilomeetreid päevas turistid ei läbi – matkad kestavad vaid keskmiselt kaks tundi. Kaks tundi on selline üsna lihtne matk, et sinna tulevad täiesti inimesed tänavalt. Mõned kardavad koeri, mõned ei ole eriti heas füüsilises vormis, aga kõik on hakkama saanud. Mul ei ole ühtegi inimest olnud, kes ei ole selle kahe tunni lõpuks saanud kelgujuhtimist selgeks," märkis Rebane. Mingi emotsiooni on saanud tema sõnul matka vältel kõik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: