Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Euroopa teadusfoto konkursi kandidaadid

Wikimedia Eesti korraldatav teadusfoto konkurss läienes sel aastal üle-euroopaliseks võistluseks. Eesti au ülal hoidmiseks saab fotosid teaduse tegijatest, uuritavatest objektidest ja teaduse tegemise protsessist üldisemalt esitada novembri lõpuni.

"Põhjuks, miks ta on Vikipeediasse toodud, tuleneb sellest, et me näeme Vikipeediat kui sobivat platvormi nende samade teadustulemuste ja selle fotograafilise materjali esitamiseks, nii et võimalikult laiale publikule oleks kõik kättesaadav ja tõesti inimestel oleks näha, millega tegelikult teadlased käesoleval aastal tegelevad," selgitas vikipeedlane ja võistluse üks korraldajatest Ivo Kruusamägi.

Võistlus toimub kahes etapis. Kõigepealt selgitatakse välja Eesti parimad teadusfotograafid ja seejärel jõuavad nende pildid edasi üleeuroopalisse finaali. Kokku on võistlusel viis eri kategooriat, esitada võib nii fotosid kui ka videofaile. Pildid ja fotod võivad kujutada näiteks mõnda atmosfäärinähtust, teaduseksperimentide aparatuuri, materjalide peenstruktuuri või hoopis katseandmeid koguvad teadureid.

Eesti parimad teadusfotod valib välja žürii koosseisus Jaak Kikas, Ivo Kruusamägi, Lauri Kulpsoo, Arko Olesk ja Urmas Tartes. Auhindadega toetavad Nikon, Akadeemia, Imeline Teadus, Eesti Loodus, Regio, Horisont, TÜ muuseum jt.

Lähemalt võib võistluse kohta lugeda Vikipeedias.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: