Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TTÜ ja Eesti kunstiakadeemia tudengid esitlesid tehnika ja disaini koostöös valminut

Tallinna tehnikaülikool ja Eesti kunstiakadeemia magistrandid esitlesid eile arenduste EXPO-l uusima tehnoloogiaga varustatud droonide edasiarendust, bioloogialaborit kiibil, mööblist välja arendatud akustilisi sisustuslahendusi ja ajuskänneril põhinevat intensiivravi jälgimissüsteemi.

Magistrantide äri- ja tootearendusideed ning nende prototüübid valmisid kevadsemestril koostöös tööstuspartneritega. Ühisel arenduste EXPO-l tutvustasid rahvusvaheliste magistriõppekavade „Design & Engineering“ ja „Communicative Electronics“ magistrandid oma töid.

Elektroonika ja kommunikatsiooni magistrandid esitlesid bioloogialaborit kiibil. Mikrokiibis on mikrokanalite süsteem, kus voolavad vedelikud, mida mõõdetakse elektrooniliselt. Sensorid on võimelised lugema rakke või avastama haiguste patogeene. Edasi on arendatud ka varasemalt tehnikaülikoolis välja töötatud drooni, mida on täiustatud uusima tipptehnoloogiaga.

Disaini ja tootearenduse magistrandid arendasid koostöös tehnoloogia arenduskeskusega ELIKO välja peatraumaga patsientide pideva jälgimissüsteemi. Intensiivravis kriitilise tähtsusega seade aitab tuvastada patsientide seisundi muutuseid ning seeläbi vältida liigset ja potensiaalselt ohtliku patsiendi transportimist intensiivravist radioloogiasse.

Koostööd tehti ka mööblitootjaga BORG, kelle esindajatega koos uurisid tudengid töömeetodite muutusega seoses esile kerkinud uusi probleeme. Uurimuse praktilise väljundina valmis uus tooteperekond, mis toob avatud planeeringuga kontoritesse rohkem privaatsust ja võimaldab mitmekülgsemat ruumikasutust.

TTÜ ja Eesti Kunstiakadeemia rahvusvaheline magistriõppe ühisõppekava „Design and Engineering“ eesmärk on siduda teadus, tehnoloogia ja disain ühtseks loovaks distsipliiniks. Õppekava toetub kasutajakesksele lähenemisele, arendustegevusele ja ettevõtluse ning majanduskeskkonna mõistmisele ja loob seeläbi viljakama pinnase innovaatiliste tootelahenduste väljatöötamiseks.

TTÜ magistriõppe õppekava „Communicative Electronics“ koolitab spetsialiste, kes oskavad uurida ja luua arukaid elektroonseid tehissüsteeme ja nende komponente, tunnevad nende elektrilisi ja füüsikalisi tööprintsiipe, kommunikatsioonitehnikat, signaalitöötlust ja valmistamistehnoloogiaid. Vastavalt eriõppe valikutele, saavad üliõpilased spetsialiseeruda kommunikatsiooni elektroonika või kognitiivsete seadmete ja süsteemide projekteerimise, realiseerimise, rakendamise, haldamise ja arendamise vallas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: