Hiina soovib 2023. aastaks kosmosesse viia oma kosmosejaama ({{commentsTotal}})

Tulevane kosmosejaam.
Tulevane kosmosejaam. Autor/allikas: BBC.
Toimetas Merle Must.
Hiina loodab kümne aasta jooksul taevasse lennutada oma mehitatud kosmosejaama, avalikustasid teadlased rahvusvahelisel astronautika kongressil Pekingis.

China Manned Space Agency esindajate sõnul on kosmosejaama planeeritud suuruseks 60 m2 ning see koosneb ühest 18,1 m pikkusest peamoodulist ja kahest laborikapslist ning vajalike asjade transportimiseks mõeldud eraldi osast.

Kosmosejaam suudab teadlaste väitel lõpuks majutada kuut pikaajalist ja kolme lühiajalist missiooni.  Kosmoseagentuuri juht Wang Zhaoyao sõnul saavad astronaudid kord, kui kosmosejaam on valmis, kasutada seda tehnilisteks mõõtmisteks ja teaduslikeks katseteks.

Enne veel peab Hiina aga testima taastuvaid energiaallikaid ja seda, kuidas on võimalik jaama orbiidil tankida. Selleks lennutatakse kahe aasta jooksul orbiidile Tiangong-2 kosmoselabor.

Hiina lennutas esimest korda taikonaudi kosmosesse 2003. aastal ning on sellest ajast kosmoseprogrammi oluliselt panustanud. Eelmise aasta juunis viisid taikonaudid lõpule esimese mehitatud kosmoselaeva Shenzhou-9 manuaalse põkkumise objektil oleva mooduliga, mis oli üks samm statsionaarse kosmosejaama loomiseks. Selle laeva pardal oli ka esimene Hiina naistaikonaut Liu Yang.

Loe veel:


Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: