Metsküla Algkool – Aasta Kool 2023?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Metsküla Algkool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 8. maist kuni 19. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Metsküla Algkooli koolipere tutvustab end nii:

Metsküla Algkool - väike, aga tubli :)

Meie väikeses ja hubases, rohkem kui sajand tagasi ehitatud koolimajas õpib sel õppeaastal 21 last. Neist kolmandik on kooli vilistlaste lapsed ning viieteistkümne lapse pered on Lääneranna valda kolinud just Metsküla kooli pärast. 

Õpetajaid on meil umbes kolme ametikoha jagu. Kord nädalas käivad kohal eripedagoog ja sotsiaalpedagoog; koolipsühholoog võtab vastu Lihulas. Igapäevaselt on majas kahe lapse tugiisikud, lisaks kokk ning maja perenaine.

Meie koolis saavad lapsed esimesed hinded alles 6. klassis. Nii saab iga õpilane rahulikult oma tempos areneda, mitte ükski laps ei pea olema halva hinde pärast õnnetu - ja pisemate jaoks on ju mis tahes hinne alla 5 pettumus... Nii on tundides rahulik ja üksteist toetav õhkkond, kus pole hirmu ebaõnnestuda - kui midagi lähebki vussi, ei järgne sellele "karistust" hinde näol. Selline hinneteta õpe toetab suurepäraselt ka hariduslike erivajadustega lapsi.

Metsküla õpilased on alati tahtnud end proovile panna olümpiaadidel ning muudel ainevõistlustel. Viimase kümne aasta jooksul on meie lapsed saanud maakondlikel olümpiaadidel 27 esimest, 20 teist ja 15 kolmandat kohta. Lisaks kolm esikohta Nuputa võistluselt, kaks võitu ja kolmas koht õpioskuste olümpiaadilt, seitse esikolmikukohta Hullu Teadlase teaduskonverentsilt…

Õppekäigud ja õuetunnid, teadusring, matkaring ja orienteerumine. Robootika, liit- ja virtuaalreaalsus. Rahvatants: meie pererühm pääses suurele peole Tallinnas! Pilliõpe muusikatundides (väikekannel, plokkflööt, ukulele, kitarr) ja puhkpillitunnid. Koolitöötajate bänd "Metsküla Musirullikesed". Pikk õuevahetund iga ilmaga. Kooliaasta lõpu laager Kukerannas. Rahvusvahelised Erasmus+ ja eTwinning projektid: 2022 üleriigilisel projektivõistlusel sai meie Cyber Smart Kids esikoha! 

Alates 1998. aastast ilmub Metsküla Kooli Leht, kus "ajakirjanikeks" kõik kooli õpilased. 

24.03.2023 otsustas Lääneranna volikogu Metsküla algkooli sulgeda, ehkki kooli õpilaste arv on selges kasvutrendis. 

22.04.2023 esitasime Tallinna Halduskohtule dokumendid sulgemisotsuse vaidlustamiseks.

Aasta kool 2023 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 8. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Albu Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Mai Kool, Püha Johannese Kool, Tabasalu Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool ja TERA Peedu kool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: