Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Teadusteatrid võtsid Tallinnas mõõtu

Sellel sügisel korraldab Teaduskeskus AHHAA esimest korda rahvusvahelise teadusteatrite konkursi „Science Show International Cup 2015“, mis toob Eestisse Euroopa teadusteatrite paremiku. Teadusteatrite mõõduvõtmisi jagub reedeni nii Tartusse kui Pärnusse, teisipäeval toimusid esimesed etteasted Tallinnas.

Kuigi teadusteatrite festivali korraldab ka näiteks Bremeni teaduskeskus Saksamaal, on säärane rahvusvaheline võistlus esimene selletaoline ettevõtmine Skandinaavia ja Baltikumis.

„Teadusteatrite konkurss rõhutab teaduse mitmetahulisust ja selle teadusteatri olulisust teaduskommunikatsiooni vahendina. Samuti lisab konkursiformaat ettevõtmisele pinget ning muudab selle nii osalejatele kui pealtvaatajatele põnevamaks,“ selgitas konkursi programmijuht Riina Nõupuu.

Erakordseks muudab konkursi selle ülesehitus: iga meeskond esitab kaks eriilmelist etendust.

„Reeglina võisteldakse teadusteatrite konkurssidel traditsiooniliste etendustega, mis koosnevad teaduskatsetest ja nende selgitustest,“ selgitas Nõupuu. „Meie konkursil lisandub veel teine kategooria: lühemad, tempokamad ja ilma sõnalise osata visuaalšõud. Ootame, et osalejad oleksid loovad ja kasutaksid erinevaid mitteverbaalseid vahendeid. Oleme sellist formaati välisriikides esinedes ise kasutanud ning sealt tekkis ka mõte.“

Konkursil osaleb kaheksa meeskonda Iisraelist, Ameerika Ühendriikidest, Ukrainast, Šotimaalt, Soomest, Poolast ja Eestist ning kokku näeb lavadel 15 esinejat.

Iga meeskond annab kaks etendust kahes erinevas linnas, neid hindavad nii publik kui ka neljaliikmeline žürii. Konkurss toimub koostöös Euroopa ning Põhja- ja Baltimaade teaduskeskuste liiduga.

Toimetaja: Siim Lõvi, Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: