Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: demokraatia toimimisega ollakse kõige vähem rahul Ukrainas ja Bulgaarias

Valimiskast.
Valimiskast. Autor/allikas: ERR

Demokraatlikku valitsemist tähtsustavad enim Küprose ja Skandinaavia riikide elanikud. Kõige vähemtähtis on demokraatlik valitsemine Venemaa elanikele.

Kui vaadata seda, kui rahul on inimesed demokraatia toimimisega oma kodumaal, selgub, et suurim on rahulolu riikides, kus demokraatiat kõige enam tähtsustatakse.

Ülekaalukas osa Eesti elanikest peab demokraatlikku valitsemist tähtsaks, kuid samas peavad Eesti elanikud demokraatiat vähemoluliseks kui eurooplased keskmiselt.

Võrreldes teiste Euroopa riikidega on Eesti elanike rahulolu demokraatia toimimisega keskmisest madalam. Samas hindavad Eesti inimesed oma maad demokraatlikumaks ja on demokraatia toimimisega rohkem rahul kui mitmete teiste postkommunistlike riikide elanikud. Demokraatia toimimisega Eestis on rohkem rahul koduse keelena eesti keelt kõnelevad, kõrgharidusega, majanduslikult hästi toime tulevad inimesed.

Tartu ülikooli võrdleva poliitika vanemteadur Piret Ehin räägib demokraatiast ja Euroopa sotsiaaluuringust.

Faktid on Euroopa sotsiaaluuringu 2012 andmetest välja võtnud võrdleva poliitika vanemteadur Piret Ehin ja sotsiaalpoliitika nooremteadur Mai Beilmann.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: