Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: Eesti elanikud ei ole immigrantide vastu keskmisest vaenulikumad

Beninist pärit võõrtööline Itaalias.
Beninist pärit võõrtööline Itaalias. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vastupidiselt üldlevinud arvamusele ei ole Eesti inimeste suhtumine teisest rahvusest ja rassist immigrantidesse kurjem kui Euroopas keskmiselt. Eesti on selles osas Euroopa keskmine riik, selgub Euroopa sotsiaaluuringu andmetest.

Nii nagu Euroopas keskmiselt ei sooviks 16 protsenti Eestis elavatest inimestest üldse, et teistsugused inimesed riiki tuleksid, natuke alla 40 protsendi lubaks riiki vähesel määral immigrante, 37 protsenti lubaks tulla mõnedel ja kaheksa protsenti paljudel. Kaks protsenti vastanutest ei teadnud, mil määral peaks siia elama lubama neid, kes erinevad enamikust riigi elanikest oma rassi või rahvuse poolest.

Kõige sõbralikumad on kaugetest kohtadest tulevate immigrantide suhtes Rootsi ja Islandi elanikud, kõige vastumeelsemad on teistsugused immigrandid Küprose elanikele. Eestimaalaste hoiakud on sarnased Suurbritannia ja Soome elanike hoiakutele.


Tartu ülikooli majandusteaduskonna ökonomeetria professor Tiiu Paas tutvustab Euroopa sotsiaaluuringut.

Faktid on Euroopa sotsiaaluuringu 2012 andmetest välja võtnud Tartu ülikooli sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteadur Mare Ainsaar.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool; Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: