Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fakte Euroopa sotsiaaluuringust: Eestis on suured käärid eesti- ja venekeelsete elanike arvamuste vahel

Marid on Eesti vähemusrahvus. 2011. aasta rahvaloenduse andmetel elas Eestis 241 marit.
Marid on Eesti vähemusrahvus. 2011. aasta rahvaloenduse andmetel elas Eestis 241 marit. Autor/allikas: Elmo Riig/ Sakala/ Scanpix

Eestis ja Kosovos on põhi- ja vähemusrahvuse nägemused vähemusrühmade kaitstusest kõige erinevamad, selgub Euroopa sotsiaaluuringust.

Kuna Eestis on vähemusrahvus(t)e esindajaid rahvastikus umbes viiendik, mõjutab nende arvamus tugevamalt ka riigi keskmist.

Kõige enam kahtlevad Eestis vähemusrühmade õiguste kaitstuses kesk- ja kutseharidusega inimesed. Samas usuvad kõige tugevamalt, et Eestis on vähemusrühmade õigused kaitstud kuni 25-aastased ja üle 75-aastasted. 

Eesti elanikest veelgi viletsamal arvamusel vähemusgruppide olukorrast oma kodumaal on albaanlased, hispaanlased, itaallased, ukrainlased, venelased ja portugallased.

Faktid on Euroopa sotsiaaluuringu 2012 andmetest välja võtnud Tartu Ülikooli sotsiaalpoliitika nooremteadur Mai Beilmann.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikool; Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: