Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Alar Karis asub juhtima Tartu Ülikooli uut teadusajakirja

Alar Karise fänniklubi korraldas rõõmsa uudise puhul meeleoluka peo.
Alar Karise fänniklubi korraldas rõõmsa uudise puhul meeleoluka peo. Autor/allikas: PM/Scaqnpix
Käesoleva aasta sügisest alustab ilmumist uus kõrgetasemeline teadusjakiri, mille etteotsa on nõustunud asuma senine Tartu Ülikooli rektor prof Alar Karis.

Mõni aeg tagasi teatas Karis, et ei kandideeri uueks ametiajaks ülikooli rektori ametisse ning põhjendas seda otsust sooviga siirduda tagasi teadustegevuse juurde. Alar Karise sõnul on teadusajakirja etteotsa asumine tema jaoks uus ja huvitav väljakutse. "Sel moel on võimalik ühendada nii teadustöö kui ka kahe eri ülikooli juhtimiskogemus," ütles ta.

Uue väljaande peamine eesmärk on kergendada doktoritööde kaitsmist ja teadustööde publitseerimist. Ajakiri hakkab kuuluma tänase teadussüsteemi kõrgeimasse kategooriasse. Avaldama hakatakse artikleid kõikidelt erialadelt ja mis tahes keeltes (artikkel peab olema varustatud inglisekeelse kokkuvõttega).

Professor Karis sõnas, et riigipoolsele survele vastu tulles tagatakse ajakirjaga doktoritööde edaspidine õigeaegne valmimine, kuna pakutakse oluliselt kiiremat avaldamisvõimalust, kui paljude välismaiste suurkirjastuste vastavad ajakirjad: „Oleme ikkagi väike riik ning meie teaduskorraldus on paindlik, nii saame paljud asjad kiiremini korraldatud,“ lisas tulevane peatoimetaja.

Ajakirja toimetuskolleegium hakkab koosnema juhtivatest Tartu Ülikooli teadlastest ning artiklite sisu osas allahindlust ei tehta. Ajakiri hakkab ilmuma neli korda aastas ning igasse numbrisse mahub kümmekond kõrgetasemelist uurimust, lisaks veel raamatuarvustused ja ka päevakajalised uudised ning nekroloogid. Hiljem on plaan suurendada ilmumissagedust kuue numbrini aastas.

Väljaandele nime valides oli toimetuskolleegium üksmeelne ja selleks sai „1.1“. Prof Karis lisas, et numbriline pealkiri on maailma teadusajakirjade seas suhteliselt unikaalne ja see võimaldab juba oma nimega silma paista, samuti jäävad ära tõlkeprobleemid.

Eelmisel neljapäeval esmakordselt kogunenud toimetuskolleegium määras uuele ajakirjale ka mõjuteguri (impact factor), milleks sai 7,5.

Kaastöid ajakirjale oodatakse aga juba praegu ning täpsemad avaldamistingimused leiate ajakirja kodulehelt www.1-1.edu

Allikas: Tartu Ülikool
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: