Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

«Rakett69» tunnistati Euroopa parimaks haridussaateks

Rakett 69 tänavuse hooaja võitis Timothy H.
Rakett 69 tänavuse hooaja võitis Timothy H. Autor/allikas: C. Tamm. ERR

ETV noorte teadussaade "Rakett69" tunnistati parimaks haridussaateks Euroopa ringhäälingute konverentsil, mida peetakse sel nädalal Kopengaahenis. Sarja esitlesid kohapeal produtsent Ylle Rajasaar ja režissöör Indrek Simm. "Rakett69" saateid, mis on ETV eetris olnud kaks hooaega, toodab OÜ Vesilind koostöös ERRiga.

 

ETV haridus- ja teadussaadete toimetuse juhataja Piret Suurväli sõnul on Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) hariduse ja teaduse töörühmas üle 20 riigi. „Pea igaüks neist saatis kandidaatprojekti. Meie valisime selleks "Rakett69". Märtsis sain kuulda, et meie saatesari oli ekspertidelt positiivse hinnangu saanud ja et seda esitletakse EBU haridus- ja teadussektsiooni poolt suurel nn fookus-päeval, kus kõikide valdkondade saavutusi tutvustatakse. See on suur au ja ka vastutus. Oleme parimaks tunnistamise üle ikka tõsiselt rõõmsad!“ rääkis Suurväli.

 

Sarja produtsent Ylle Rajasaar ütles, et kohapeal oli ETV noortesaatel kaks esitlust. "Esimene, mille pidasime teisipäeval, puudutas "Rakett69" meedia ristkasutuse kogemust. Esitlus äratas suurt huvi ja saime kutse esitada oma saade konkursile Japan Prize. Konverentsi kõrghetkeks nimetatud fookus-päeval, neljapäeval, esitlesime formaati tervikuna.“


Üritust juhtinud Jorgen Franck tundis huvi, mis teeb "Rakett69" unikaalseks ning režissöör Indrek Simm vastas, et oleme ilmselt ühena esimestest miksinud omavahel meelelahutuse ja loodusteadused, teinud "edutainmenti". Ja tabanud naelapea pihta, sest järjest rohkem avastavad inimesed, et teadus on kaasakiskuv ja sinna saab nö kättpidi sisse minna," vahendas Rajasaar Kopenhaagenis toimunut.

 

"Tahan tänada kogu meeskonda suurepärase töö eest; meie sõpru Eesti teaduspõllul, kes on aidanud saatele luua sisu; Eesti Rahvusringhäälingut, kelle tugevat seljatagust oleme algusest peale tunnetanud ning muidugi Eesti Teadusagentuuri, tänu millele selle saate tootmine üldse võimalikuks on saanud," lisas Ylle Rajasaar.


Euroopa Ringhäälingute Liidu kevadine konverents "The Eurovision TV Summit" toimub kuuendat korda. Sündmuse raames pakutakse seminare, töötubasid ja kohtumisi avalik-õigusliku meedia kõigi valdkondade esindajatele üle maailma. Auhindu parimatele jagati 26. aprillil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: