Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Gustav Adolfi Gümnaasium

Miks peaks Gustav Adolfi Gümnaasiumist saama aasta kool?

Gustav Adolfi Gümnaasium on Tartu Ülikooli kõrval Eesti teine haridusasutus, mille asutas Rootsi kuningas Gustav II Adolf ja on kandnud eestlasi sajandeid kestnud teekonnal vaimsuse poole.

Käesoleval aastal tähistame oma kooli 387. sünnipäeva. 2017/2018 õppeaastal valmis uus innovaatiline ja õpilastele mitmekülgset tegevust pakkuv õppehoone, mida kutsume Kotzebue majaks.

Julgeme väita, et Kotzebue õppehoone, kus õpib 569 1.-6. klassi õpilast, on hetkel Eesti kõige kaasaegsem, innovaatilisem ja erakordselt uudse õpikeskkonnaga koolimaja. See on kool otse linna südames, kus on tõeliselt äge õppida, sest meil on õpilastele palju liikumisruumi, avatust ja valgust.

Kooliruumid on sisustatud põhimõttel, et õpilastele jaguks mõtestatud tegevusteks tegutsemislusti üle terve maja ning õpetajatel oleks parimad muutunud õpikäsitust soosivad töötingimused. Majas on erinevad õppimispesad, lugemisnurgad, ronimisala, õuevahetunnid toimuvad iga ilmaga, liikumisväljak kooli hoovis, õpikeskkonnana avatud kaks katust, loovala, multimeedia- ja robootikaklassid, tähetorn ning kaasaegse tehnikaga sisustatud klassiruumid.

Kotzebue õppehoone sisegraafika aitab õpetada, räägib kooli pikast ajaloost, väärtustest, mõtestab keskkonda ja lahutab meelt. Meie majas leidub tegevust nii õpilasele, kes vajab vahetundides aktiivset liikumist ja tegutsemist, kui ka nendele, kes soovivad rahulikult üksi või sõbraga aega veeta.

Arvame, et Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebeue õppehoone väärib Aasta Kooli 2018 tiitlit, sest meie töökal meeskonnal on olnud õnn panustada oma ideid ja mõtteid, et luua õpilastele tõeliselt kaasaegne ja uudse lähenemisega kool. Ainuüksi sellel õppeaastal oleme juba 68. korral tutvustanud oma kooli külalistele ja kolleegidele nii Tallinnast, Eestist kui ka mujalt Euroopast.

Viis põhjust, miks just meie kool on kõige ägedam ja peaks pälvima Aasta Kooli 2018 tiitli.

1. Sajandite pikkune ajalugu, mida pole ühelgi teisel koolil. Oleme osanud seda hoida, väärtustada ning omalt poolt juurde luua. Tunneme ühiselt uhkust selle üle kogu kooli kogukonnaga (1281 õpilast, 80 koolitöötajat, vanemad ja vanavanemad).

2. Innovaatiline koolikeskkond, mis loob võimaluse huvitavaks õppimiseks kasutades uudseid ruumilahendusi, et tagab õpilase heaolu.

3. Uusima tehnoloogia kasutamine õppetöös, mis on kõikide õpetajate igapäevatöö üks osa.

4. Palju võimalusi muusikaga tegelemiseks ja loovuse arendamiseks. Muusikainstrumendid on õpilastele igapäevaseks kasutamiseks ja huvi äratamiseks alati kättesaadaval.

5. Õpilaste kaasamine õpetamisse. Õpilased õpetavad õpetajaid ja teineteist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: