Õpilasuurimus: Eesti õpilased usuvad kanepiga seotud müüte taanlastest enam

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Suur osa õpilastest arvs, et kanepi suitsetamine kahjustab vähem tervist kui alkoholi joomine. Autor/allikas: Liam//Richards/Creative Commons

Eesti ja Taani koolide võrdluses selgus, et kuigi eesti õpilastel on rohkem üldteadmisi kanepit puudutavates küsimustes, siis usutakse siin rohkem kanepiga seotud müüte, nagu näiteks raviks kanep vähki, selgub Tallinna reaalkooli õpilase Liisa Marie Kerneri uurimistööst "Kanepi mõju inimorganismile ning teadmised kanepist TRK ja Viborg Katedralskole gümnaasiumiõpilaste hulgas".

Liisa Marie Kerner korraldas küsitlused Eestis ja Taanis, et võrrelda kahe riigi noorte erinevaid arusaamasid ning teadmisi kanepist. Eestis on kanep seadusega keelatud ja Taanis, Kopenhaageni Christiana piirkonnas on kanep legaliseeritud. Küsitluse üks eesmärkidest oli teada saada, kas see on mõjutanud taani õpilaste arvamust kanepi legaliseerimise suhtes.

Tallinna Reaalkoolis vastas küsitlusele 179 õpilast ning Katedralskoles 128 õpilast. Küsitluse põhjal võib järeldada, et pigem oli Tallinna Reaalkooli õpilastel rohkem üldteadmisi kanepit puudutavates küsimustes kui Viborg Katedralskole õpilaste seas. Samas Reaalkooli gümnaasiumiõpilaste hulgas usuti rohkem kanepiga seotud müüte nagu näiteks raviks kanep vähki.

Küsitluse tulemusi võrreldes olid kanepi legaliseerimise poolt rohkem eesti kui taani õpilasi. Taani õpilaste vanuse kasvades kanepi legaliseerimist toetavate õpilaste osakaal tõusis, Tallinna Reaalkoolis antud seaduspärasust esile ei tulnud.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: