Jõhvi Gümnaasium – Aasta Kool 2023?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Jõhvi Gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 8. maist kuni 19. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Jõhvi Gümnaasiumi koolipere tutvustab end nii:

Jõhvi Gümnaasium on Virumaa esimene riigigümnaasium, mis alustas tegevust 2015. aastal ja kus õpivad noored 10.–12. klassini. Jõhvi Gümnaasium on eestikeelne kool, kus eesti kodukeelega õpilaste kõrval õpivad ka venekeelsetest põhikoolidest tulnud õpilased, kellele me pakume eestikeelset koolikeskkonda.

Meie kool on siinses multikultuurses keskkonnas  õpilaste jaoks väga olulisel kohal eesti keele ja kultuuri väärtustaja, hoidja ja edasikandjana. 

2022. aasta detsembris pälvis kool Tartu Ülikooli Eetikakeskuse rändauhinna "Väärtuskasvatuse kool 2022", millega tunnustati kooli süsteemset ja tulemuslikku tegutsemist tervikliku isiksuse kasvamist toetava keskkonna loomisel.

Õppetöös kasutatakse lõimumist soodustavaid õppeviise, olulisel kohal on lõimitud aine- ja keeleõpe ning koolis korraldatakse mitmeid ühistegevusi: üritusi ning külalisloenguid.

Lisaks peetakse meie koolis oluliseks nüüdisaegse tehnoloogia rakendamist ainetundides, loovat mõtteviisi, omandatakse süvendatult keeli ja reaalteadusi, arendatakse ettevõtlikkust ja suunatakse inimeseks kujunemist. 

Õpetaja ja õppija on meie koolis eelkõige partnerid, kelle koostöösuhe põhineb vastastikusel usaldusel, mis avaldub näiteks aususes, ideede ja arvamuste paljususe tunnustamises kui ka selles, et nii õpetajal kui ka õpilastel on lubatud eksida, oma vigu tunnistada, proovida ja katsetada.

Aasta kool 2023 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 8. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Albu Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Mai Kool, Püha Johannese Kool, Tabasalu Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool ja TERA Peedu kool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: