Kohtla-Järve Gümnaasium – Aasta Kool 2023?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Kohtla-Järve Gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 8. maist kuni 19. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Kohtla-Järve Gümnaasiumi koolipere tutvustab end nii:

Kohtla-Järve Gümnaasiumis väärtustatakse innovaatilist, sütitavat ja noore individuaalset arengut toetavat õppimist. Olulisel kohal on gümnasistide toetamine õppima õppimisel ja enesejuhtimisel läbi kursuse "Tõhusa õppimise meistriklass", mis toetab noore individuaalse õpitee kujundamist. Sealjuures väärtustatakse nii õpilaste kui õpetajate poolt ka lennu- ja kooliüleseid innovaatilisi koostöö- ja ainetevahelisi lõiminguprojekte. Suurim neist on iga õppeaasta lõpus toimuv fenomenil põhineva õppe nädal, kus õpilased leiavad põnevaid lahendusi kooliülestes ja huvipõhistes gruppides globaalsetele säästva arengu eesmärkidele.

Lisaks seisavad meie innovaatilised õpetajad aktiivselt hea selle eest, et meie õpilased osaleksid võimalikult paljudel teadus- ja kultuurivaldkonna võistlustel ja konkurssidel. 

Koolikeskkond on avatud ning toetab igati ka noore õppimist väljaspool õppetööd. Koolimajas on näiteks lavakunstide praktiseerimiseks ja etendamiseks sobilik saal, meedia- ja muusikahuvilistele on loodud oma stuudio ja kvaliteetne prooviruum, mis on mõeldud kasutamiseks ka mooduliainete väliselt. Mitmekülgseid mooduli- ja valikaineid läbivad meie gümnasistid ka näiteks Ida-Viru Keskhaigla arstide ja spetsialistide juhendamisel ning TalTech Virumaa Kolledži kaasaegseid digisüsteeme avastades ja rakendades.

Veame eest põnevaid ja innovaatilisi koostööprojekte ka teiste koolidega nii maakonna, riigi kui rahvusvahelisel tasandil - omaloominguliste laulude konkurss "Väike laul suurele lavale" ja bändide festival "Antidolorosum", teadusvõistlus "Future Starts Here" ja Nordplus Junior projekt "Dust to diamonds" koostöös Läti ja Soome koolidega. Koostöine õppimine ei piirdu pelgalt õppetöös rakendatavate koostööprojektidega. Traditsioonideks on kujunenud ühised spordisündmused, kultuurireisid, talgupäevad kogukonnaga ning sündmused koolimaja kogukonnakohvikus KOHT37, kuhu on lisaks kooliperele oodatud ka kõik kogukonnaliikmed. 

Koolipere avatud suhted ning õlg õla kõrval ühiselt oma tugevuste leidmine loovad keskkonna, kus iga noor on väärtustatud ja hoitud! Kool - see on eelkõige inimesed!

Aasta kool 2023 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 8. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Albu Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Mai Kool, Püha Johannese Kool, Tabasalu Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool ja TERA Peedu kool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: