Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool – Aasta Kool 2023?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasiumi Vabaduse Kool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 8. maist kuni 19. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasiumi Vabaduse Kooli koolipere tutvustab end nii:

Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasiumi Vabaduse Kool on väga eriline kool. See on saanud alguse unistusest pakkuda Tallinnasse jõudnud Ukraina noortele parimat võimalust saada hea haridus, aidata neil saada Eesti ühiskonna osaks ja kanda samas endas edasi oma rahvusidentiteeti.

2023. aasta aprilli seisuga (21.04) Vabaduse Koolis õpib 568 7.-11. klasside õpilast, neist  325 III põhikooliastmes ja 243 gümnaasiumiastmes. Meie kooli õppekeelteks on eesti ja ukraina keel – vähemalt 60% õppetööst nii põhikoolis kui gümnaasiumis toimub eesti keeles ning kuni 40% ukraina keeles. Koolis töötab 90 inimest, nende hulgas 30 õpetajat ja tugispetsialisti Ukraina taustaga.


Vabaduse Kooli missioon on toetada ukraina noorte lõimumist Eesti ühiskonda, aidata kaasa eesti keelt võõrkeelena õppivate õpilaste ladusa riigikeele oskuse omandamisele ja tagada nende mitmekeelsus, luues sellega kooli lõpetanutele laiemad võimalused ja suurema vabaduse valikuteks edasises elus.

Vabaduse Kooli põhiväärtused on vabadus, turvalisus ja loovus.

  • Vabadus tähendab meie jaoks õppija vabadust teha valikud ja püstitada endale õpieesmärgid, vastutades sealjuures enda õppimise eest.
  • Turvalisuse puhul väärtustame nii füüsilist, psühholoogilist kui ka kultuurilist turvalisust ehk turvaline on nii meie koolimaja, suhtlus koolipere liikmete vahel kui ka oma kultuurilise identiteedi näitamine.
  • Loovus hõlmab endas võimalust arendada ja rakendada koolis oma andeid ning avatust uuele.

Meie koolis on kaasaegne ja funktsionaalne õpikeskkond, kus igal õppijal on võimalus arendada oma potentsiaali. Õppetöös on olulisel kohal aktiivsed õpimeetodid, praktilised ja elulähedased ülesanded (mis sageli viivad õpilasi klassiruumist ja koolimajast välja) ning digivahendite ja -keskkondade kasutamine õpieesmärkidel. Lisaks sellele toetame õpilaste individuaalsete õpiteede kujundamist, pakkudes kümneid valikaineid ja huviringe.

Aasta kool 2023 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 8. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Albu Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Mai Kool, Püha Johannese Kool, Tabasalu Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool ja TERA Peedu kool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: