X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tänavune aasta kool on Tallinna 32. keskkool

Spordivaim
Spordivaim Autor/allikas: Tallinna 32. Keskkool

Konkursi "Aasta kool 2018" rahvahääletuse võitis ülekaalukalt Tallinna 32. keskkool, kes paistis silma oma õpilaskeskse lähenemise ja aktiivsete õpetajatega. Teisele kohale tuli Tallinna Reaalkool ja kolmandale Põlva Gümnaasium.

5288 häälega esikoha võitnud Tallinna 32. keskkoolis on viis õppesuunda: ajaluguõigus, keskkond-majandus, multimeedia, teater ja humanitaaria. Kool on väga õpilaskeskne, kuid ka kooli töötajad osalevad pea kõigil kooli sündmustel.

Näiteks on kooli suurimal imiteerimiskonkursil alati oodatuim paarikümne õpetaja kava.  Õpetajad on teinud kooli filmigalale filme, esinenud vabalaval, tantsinud õpilastega ühistes tantsukavades nii hiphopi kui rahvatantsu, teinud õpilastega bändi ja laulnud EV100 suursündmusel ja erinevatel kontsertidel.

"Aasta kool 2018" on loov ja lõbus konkurss, mille eesmärk on tuua esile kooliperesid, kus tegutsetakse ühiselt ja loovalt ka õppetöö kõrval. Lisaks aitab see esile tuua koolide õpikeskkonda, koolipere tänapäevasust ning põnevaid õpetajaid. Aasta Kooli valimine on täiendus iga-aastastele riigieksamite punktitabelitele, mis paneb koolid ritta vaid konkreetsete tulemuste alusel.

Aasta kooli tiitli võitmiseks tuli õpilastel ja õpetajatel üles näidata loovust ja osavust. Kokku saatis konkursile oma videoloo ning täitis end tutvustavad ankeedi 67 kooli. Žürii kooseisus Aivi Jürgenson (Haridus- ja teadusministeerium), Silvia Uus (Innove), Grete Lõbu (ETV), Getter Jaani (hariduse kõneisik) ja Marcus Ehasoo (Eesti Õpilasesinduste Liit), valisid laekunud koolide seast välja 10 kooli. 


Seda artiklit on muudetud 1. juuni ennelõunal. Esialgu viitas tekstis toodud paremusjärjestus rahvahääletuse tulemustele, uus versioon võtab arvesse ka žürii hääli.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: