Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu Maarja Kool

Miks peaks Tartu Maarja Koolist saama aasta kool?

Aastarütm

Meie kooliaasta kulgeb läbi traditsiooniliste ürituste ehk nö "peost pittu". Selline rütm toetab nii õpetajat kui õpilast. Hästi korraldatud üritus sisaldab alati midagi tuttavlikku, mida oodatakse, ja midagi uudset, mida hiljem meenutada.

Loomingulisus

Meie koolis õitseb loomingulisus. Õpilased on igapäevaselt ümbritsetud kaunitest kunstidest, olgu see siis draama, muusika, käsitöö või kujutav kunst. Õpetajate entusiasmi ei kammitse ka liigne enesekriitika.

Rutiinivabadus

Meid ei ohusta rutiin, sest ükski koolipäev ei kulge nii nagu õpetaja planeeris. Me ei ole kaotanud võimet imeks panna ja oskame rõõmustada väikeste asjade üle.

Tolerants

Õpilased tolereerivad õpetajate pingutusi ega tunne nende pärast piinlikkust. Meie eesmärk ei ole mahtuda raamidesse, vaid neid nihutada. Koolielu lahutamatud osad on huumor ja mängulisus.

Siirus

Meie õpilased on siirad ja vahetud. Filtrivaba mõtteviis on omaseks saanud ka õpetajatele, kes väljaspool kooliseinu mõnikord piinlikesse olukordadesse sattuvad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: