Pärnu Mai Kool – Aasta Kool 2023?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Pärnu Mai Kool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 8. maist kuni 19. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Pärnu Mai Kooli koolipere tutvustab end nii:

Pärnu Mai Kool moodustati 1. augustil 2014. Kool asub Pärnus rannaäärses elamurajoonis 1970. aastatel ehitatud koolihoones, mille renoveerimine ja remont lõppes 2018. aastal.

Tegemist on Pärnu linnale kuuluva põhikooliga, kus õpib 865 õpilast ja õpetab 75 õpetajat. Koolis õpib 30 ukrainlast.

Eesmärgiks on luua head koolikultuuri tähtsustades traditsioone õppetöös ja õppetööväliselt. Õpilased saavad alates 5. klassist valida reaal-, humanitaar-,keelte-, loodus- ja robootikakallakuga õppesuuna vahel.

Koolis töötab 33 huviringi, mis on integreeritud õppetööga ja aitavad igati kaasa laiapõhjalise põhihariduse omandamisele. Õpilastel on võimalik laulda, tantsida, muusikat teha, tegeleda robootika- ja kunstiga, sportida. Koolis tegutsevad kodutütred ja noorkotkad Küberkotkaste nime all, väärtustades robootika kaudu isamaalist kasvatust.

5.-9. klasside õpilased esitavad luulekavasid ja akadeemilisi kõnesid. Õpilasesindus korraldab koostoime päeva, fotokonkursse, jõuluballi.

Kogu kooli hõlmavad kolm traditsioonilist üritust: "Mai kool tantsib ja laulab", vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert Pärnu Kontserdimajas ja igakevadine heategevuslik kevadlaat.

Mai koolis on sport au sees.

Videos tutvustatud õpetajad:

Robi Salumets õpib Onlines mainekas Berklee College of Music ülikooli "Composition for Film, TV and Games" erialal, loob ise muusikat ja mängib Ivo Linna saatebändis.

Margrit Kits pälvis Pärnu linna Aasta Õpetaja 2020 tiitli. Ta on hea laulja ja muusik. Kooliperes tekitas elevust tema osalemine Kanal 2 saates "Ma näen su häält!"

Silvia Pajusel ilmus käesoleva õppeaasta sügisel 7. klassi matemaatika tööraamat-õpik. Ta on koostanud hulgaliselt matemaatika õppevideoid, tal on matemaatikaõpetaja Silvia e-klassiruum.

Aasta kool 2023 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 8. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Albu Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Mai Kool, Püha Johannese Kool, Tabasalu Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool ja TERA Peedu kool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: