Püha Johannese Kool – Aasta Kool 2023?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Püha Johannese Kool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 8. maist kuni 19. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Püha Johannese Kooli koolipere tutvustab end nii:

Püha Johannese Kool on üldhariduskool, mis on loodud südame ja kogukonna vaimuga ning ühendab ajatuid traditsioone ja kaasaegset arengukeskkonda. Kui seni olime olnud rändkool, siis sügisel alustasime õppeaastat Nõmmel, uues, päris oma koolimajas. Oleme ainuke oma kodukirikuga kool Eestis.

Meie kool on palju rohkem kui lihtsalt koht õppimiseks – see on terviklik ja avatud haridus- ja kultuurikeskus, kus pakume kvaliteetset hingega haridust alates lasteaiast ja eelkoolist kuni gümnaasiumini. Oleme kogupäevakool, siin tegutseb ka huvikool ning toimuvad konverentsid, täiendkoolitused, kontserdid ja pereüritused. Oodatud on kõik, mitte ainult koolipere.

Meie köök valmistab toidu ise värskest, võimalikult  kohalikust ja mahedast toorainest, vahel pakutakse ka India kööki. Kuulume "Liikuma kutsuva kooli" võrgustikku, oleme rõõmsad, et meil on tantsuvahetunnid ja soodustatakse õpilaste aktiivset liikumist pikemate õuevahetundide ja nutiseadmete kasutamise piiramisega.

Praegu õpib meie koolis üle 460 õpilase, kuid sügisest, gümnaasiumiosa juurdeehituse valmides, on meil ruumi 630 õpilasele.

Arvo Pärt on öelnud: "Olen rõõmuga kaasa elanud Püha Johannese Kooli kasvamisele erilise hingamise ja väärtustega paigaks nii laste kui ka kõigi ümbritsevate jaoks. Kui oleksin laps, käiksin hea meelega just sellises koolis." 

Sügisel, värskelt meie kooliga liitunud õpilase ema kirjutas kooli: "Isadepäevahommikult koju jõudes õhkas abikaasa, et midagi nii ilusat ja ehedat pole ta ammu kogenud. Oleme tänulikud, et meie laps saab õppida Püha Johannese Koolis. Aitäh teile!".

Soovime, et õpilastes kasvaks soe oma kooli tunne, mis kannaks hilisemas elus läbi mitte üksnes päikeselistest, vaid ka varjulistest päevadest.

Aasta kool 2023 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 8. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Albu Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Mai Kool, Püha Johannese Kool, Tabasalu Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool ja TERA Peedu kool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: