Video: Teadlaste Öö finaal Tartu Füüsikumis (1)

(Foto: James Jordan/Creative Commons)
25.09.2015 19:42
Rubriik: Teadlaste öö

Mis on valgus, kuidas see tekib, kuidas liigub, kuidas kaob? Milline mõju on valgusel planeedile, inimestele, mõtetele ja tegevustele? Neile ja muudele küsimustele sai Tartu ülikooli füüsika instituudist eetrisse läinud saates "Teadlaste Öö"

Eetrikatkestuse tõttu enneaegselt lõppenud saadet on võimalik täismahus vaadata teadusportaalis Novaator.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar
 • foto
  Kertu Saks: 900+ korda teaduse populariseerimist. Läheb juba liiale?
  2016

  Sugugi mitte alati ei löö erinevad osapooled teaduse populariseerimises kaasa üksnes neil põhjustel, mida oleks ilus eeldada. See on projektipõhine maailm ja enamasti ei tehta tööd selle töö viljade saamiseks, vaid projekte tehakse projektide tegemise pärast, sellepärast, et nendeks saab raha, kirjutab Energia avastuskeskuse juht, peatselt Kultuurkapitali juhtima hakkav Kertu Saks oma arvamusloos.

 • foto
  Lugeja küsib: kas õige on kirjutada teadlaste öö või Teadlaste Öö?
  2016

  Eesti keele instituudi vanemkeelekorraldaja Maire Raadik soovitab kasutada väiketähelist kirjaviisi.

 • foto
  Video: Teadlaste Öö finaal Tartu Füüsikumis
  2015

  Mis on valgus, kuidas see tekib, kuidas liigub, kuidas kaob? Milline mõju on valgusel planeedile, inimestele, mõtetele ja tegevustele? Neile ja muudele küsimustele sai Tartu ülikooli füüsika instituudist eetrisse läinud saates "Teadlaste Öö"

 • foto
  Teadlaste Öö: osa VI – Valgus kaablisse
  2015

  Meteoriidile antakse ülesandeks leida viis valgussignaalide sadade kilomeetrite kaugusele saatmiseks. Füüsikalise optika labori spetsialistil Andreas Valdmannil on lahendus olemas.

 • foto
  Teadlaste Öö: osa V - Päike purki
  2015

  Kuldkang loodab lisaraha teenimiseks hakata oma maailma kuhtuvat päikest purki panema. Meteoriit saadetakse Tartusse uurima, kui reaalseks tähtede pakendamiseks pidada võib.

 • foto
  Teadlaste Öö: osa IV – Õhtu täht
  2015

  Kuldkang soovib peatselt saabuva juubeli puhul ilmuda rahva ette helenduvas ülikonnas. Meteoriit saadetakse Tartusse uurima, mida Kuldkangi soovide täitmiseks tarvis läheb. Appi tuleb helenduvate materjalide spetsialist Laurits Puust.

 • foto
  Teadlaste öö: osa III – Kuu juust
  2015

  Kas Kuu on juustust? Kuidas selle koostist määrata saab? Urmas Kuldkangi kapriisid sunnivad Tiit Meteoriiti võtma taas ette teed Tartu Füüsikumi. Instituudi gaaslahenduslaboris kuuleb detektiiv, et vastus peitub salapärase akronüümi LIBS taga.

 • foto
  Teadlaste Öö: osa II – Laserrelv
  2015

  Kuldkangi konkurendid plaanivad turule tulla mehe monopoli ähvardava õlilambiga. Tiit Meteoriit saadetakse Tartusse otsima stiilset hävitusrelva, ent leiab, et lasereid selleks veel kasutada ei saa.

 • foto
  Teadlaste Öö jõudis esimest korda Räpinasse
  2015

  Tänane Teadlaste Öö programm jõudis esmakordselt ka Põlvamaale Räpinasse, kui seal avati kogu maakonnas ainulaadne teadusklass. Kuigi teadusringiga alustatakse alles oktoobris, on juba täna 20 last järjekorras ootmas. Teadusklassi tegijatel on ka plaan minna oma ringiga maakonda rändama.

 • foto
  Teadlaste Öö: osa I – Pimedusest valgusesse
  2015

  Paralleelmaailmas kustuva päikesega planeedil elav küünlatööstur Urmas Kuldkang teeb oma ustavale abilisele Tiit Meteoriidile ülesandeks šamaanilt hangitud portaali abil Tartu füüsikumi külastades välja selgitada, mis on valgus. Meteoriit jõuab üllatavale järeldusele.

 • foto
  Galerii: Teadlaste Ööl lahati AHHAAs inimkeha
  2015

  Üks populaarsemaid töötube Teadlaste Öö festivali jooksul oli AHHAA keldris tehtud lahkamise töötuba, mis toimus selleks spetsiaalselt ette valmistatud silikoonist lahkamisnuku Vambola peal.

 • foto
  Galerii: Teadusteatrid võtsid Tallinnas mõõtu
  2015

  Sellel sügisel korraldab Teaduskeskus AHHAA esimest korda rahvusvahelise teadusteatrite konkursi „Science Show International Cup 2015“, mis toob Eestisse Euroopa teadusteatrite paremiku. Teadusteatrite mõõduvõtmisi jagub reedeni nii Tartusse kui Pärnusse, teisipäeval toimusid esimesed etteasted Tallinnas.

 • foto
  Videod: TÜ Psühhobuss paneb ennast proovile rahvusvaheliste teadusteatrite festivalil
  2015

  Teadus, teater ja loovus kohtuvad Baltikumi suurimal rahvusvahelisel teadusteatrite võistlusel. Mõõduvõtt toimub kolmapäevast reedeni, see on 23.- 25. septembrini, kolmes Eesti linnas. Konkursil osalevat Euroopa teadusteatrite paremikku tutvustab ERR Novaator.

 • foto
  TÖF toob Eestisse Euroopa teadusteatrite koorekihi
  2015

  Kolmapäevast reedeni annavad Tallinnas, Pärnus ja Tartus rahvusvahelise teadusteatrite konkursi „Science Show International Cup 2015“ raames etenduse kaheksa eri riikidest pärinevat võistkonda. Rahvusvaheline võistlus on esimene omataoline ettevõtmine Skandinaavia ja Baltikumi piirkonnas.

 • foto
  Teadlaste Öö galerii: Ahhaa teadusrattad Tartus
  2015

  Teadlaste Öö Festivali raames peatuvad sellelgi aastal 21-25. septembril Tartu koolide ja lasteaedade juures teadusratastel sõitvad Ahhaa giidid ja vabatahtlikud, kes lõbustavad pealtvaatajaid efektsete teaduskatsetega.

   

 • foto
  Teadlaste Öö galerii: Kaisuloomahaigla aitas mudilastel haiglahirmust üle saada
  2015

  Eile said Teadlaste Öö Festivali kõik huvilised võimaluse tohterdada kaisuloomahaiglas enda pehmet lemmikut. Teadlaste Öö Festivali raames toimus Tartu ülikooli lastekliinikus sündmus, kus kuni kella seitsmeni iga mudilane oma lemmikut tohterdada saab.

 • foto
  Galerii: Teadlaste Öö Festival algas isetegijate messiga
  2015

  Täna sai avapaugu järgmised kuus päeva vältav Teadlaste Öö Festival, mis toob kokku rohkem kui 400 teadussündmust ligi 40 kohas üle terve Eesti. Festivali läbivaks teemaks on tervis haige inimese seisukohalt.

 • foto
  Laboris tuleb juttu Teadlaste Öö festivalist
  2015

  Teadlaste Öö Festivali teemadest ja sündmustest räägivad festivali peakorraldaja Helin Haga ja teadusteatrite konkursi korraldaja Riina Nõupuu teaduskeskusest Ahhaa.