Kui palju inimesi koondub korraga oma nädala toitu ja esmatarbekaupu soetama, tekib olukord, kus mõnda kaubaartiklit ostetakse üldplaanis ootamatult palju.

Teadlane selgitab, kuidas vältida koroonakriisi ajal paanikat

WC-paberi otsa lõppemisest oleks palju hullem see, kui poest lõppeks otsa toit, ometi tabas Eesti rahvast hiljuti WC-paberi paanika. Miks kipuvad inimesed tegema ootamatutes olukordades ebaratsionaalseid otsuseid, räägib Tallinna Ülikooli psühholoogiadoktor Eva-Maria Kangro.

Saula siniallikad

Teadlane selgitab, kas allikavett tohib juua

Paljud inimesed on kindlasti kuulnud, et allikavesi on puhas ja seda võib juua. Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi vanemteadur Jaanus Terasmaa selgitab minutiloengus lähemalt, miks ei peaks allikavett siiski tarbima.

Koroonaviirus SARS-CoV-2 rakukultuuri taustal.

Hiina statistika: koroonaviirus tapab eeskätt eakaid

Enam kui 80 protsenti koroonaviirusega nakatunud inimestest põeb haiguse läbi kergelt ja tõsisemate kaebusteta, leiavad seniseid haigusjuhte uurinud Hiina teadlased. Suremus kasvab järsult vanemaealiste või kroonilisi haigusi põdevate patsientide hulgas.

Oliver Laas

Oliver Laas: digitaalse surematuse tööstus

Surm on inimelu konstant ja seega on kõigil kultuuridel mingisugused surmaga seotud rituaalid ja praktikad, mis kohati erinevad üksteisest märkimisväärselt. Hiljutised tehnoloogilised arengud muudavad pildi senisest veelgi kirjumaks ja tõstatavad samal ajal uusi moraalseid küsimusi.

Protsess pole vääramatu ja selle pidurdamiseks on mitmeid võimalusi.

Eesti põllumaa koondub üha enam suurtootjate kätte

Eesti põllumajandustootjate arv on viimase 20 aastaga oluliselt vähenenud ja praeguseks on enamik põllumaast suurtootjate kasutuses. Sarnased muutused iseloomustavad kogu Euroopat, kuid protsessi saab pidurdada, selgub Maaülikooli teadlaste uuringust.

Hülged.

Hülged võivad Eesti varsti hüljata

Lähipäevil peaksid hülged tulema oma kunagisse sünnipaika Eesti rannikul poegima. Kuna meri pole jääs, siis on oht, et neid tulevad segama nii kahe- kui neljajalgsed kutsumata külalised.

Akadeemik Richard Villems ja akadeemik Jüri Allik.

Teaduse elutööpreemia pälvisid Jüri Allik ja Richard Villems

Teaduse elutööpreemia pälvisid Tartu Ülikooli eksperimentaalpsühholoogia professor Jüri Allik ja Tartu Ülikooli populatsioonigeneetika juhtivteadur Richard Villems. Väljapaistva avastuse eest anti teaduspreemia Andres Metspalule Eesti geenivaramu asutamise ja eestvedamise ning Eesti genoomiprojekti algatamise eest.

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja ja akadeemik Jaak Vilo.

Usutlus Jaak Viloga: digiriigi lihtsam arenguperiood on läbi

Eesti teenib isegi keskmise IT-vilistlase koolitamiseks kulutatud raha tagasi vaid 2–3 aastaga. Riigi võimetust kasvatada suuremat lisandväärtust loovate võimekuste arendamiseks üliõpilaste pearaha võib pidada seeläbi naeruväärseks, leiab Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja ja akadeemik Jaak Vilo.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: