Üksildus ja töötus on need tegurid, mis nii meeste kui ka naistel tekitavad rohkem suitsiidimõtteid.

Teadlased annavad nõu, kuidas Eestis ennetada enesetappe

Mida vanemaks inimene saab, seda suuremaks kasvab ka enesetapu ehk suitsiidi sooritamise tõenäosus, seda eriti üksi elavate ja töötute hulgas. Tartu Ülikooli teadlased uurisid, kes ja mis põhjustel sooritavad enesetapu ning pakuvad välja rea lahendusi, kuidas enesetappe Eestis saaks ära hoida.

Metsakompleks Contay's (Prantsusmaa), milles hinnati ökosüsteemi teenuseid.

Vanad põldudevahelised metsatukad on ökohüvede allikad

Värskelt avaldatud rahvusvahelisest uurimusest selgub, et põllulappide vahel olevad juba mõne-hektari suurused metsatukad võivad pakkuda nii rohemeeli kõditavat elurikkust kui ka märkimisväärset valimit ökohüvesid praktikutele. Tingimuseks on aga metsatuka ajalooline järjepidevus.

pisa 2018
Eesti tulemused paranesid funktsionaalse lugemisoskuse ja matemaatika vallas.

Eesti tõusis PISA tulemustega arenenud riikide tippu

OECD õpitulemuste uuringu kohaselt ületavad Eesti õpilased oma funktsionaalse lugemisoskuse ja loodusteadusliku kirjaoskuse poolest Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni kuuluvate riikide eakaaslasi piisavalt palju, et kergitada Eesti koondtabeli tippu.

Taksod sõid välja voorimehe teenuse.

Folklorist selgitab, mis imetegelane on hobusevaras

Tuntud minister ütles kord ühe Eesti ülikooli kohta, et seal koolitatakse hobusevargaid. Jäägu selle lause sisu ministri südametunnistusele, leiab folklorist Marju Kõivupuu ja selgitab hoopis, mis asi see hobusevaras on.

Teadlaste ühendused taunivad ühispöördumises Mart Helme sõnavõtte

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: