Meditatsiooni ja teadvelolek ei vaja tegelikult palju rohkemat, kui keskendumist hetkes tuntavale.
Võimalus osaleda uuringus

Meditatsioon aitab muuta aju reaktsiooni vigadeleVõimalus osaleda uuringus

Kas olete mõnikord autoga sõites märganud, et olete reastumas valesse ritta veel enne, kui manöövri sooritate? Kui jah, siis kogesite kõrgendatud eneseteadlikkust, mida uue uuringu kohaselt soodustab teatud tüüpi mediatatsiooni harjutustega teadveloleku treenimine. Artikli lõpust leiab võimaluse osaleda TÜ ekperimentaalpsühholoogide uuringus.

Professor Jüri Toomas Kartus, doktor Madis Rahu ja operatsiooniõed Saima Tark ning Jenny Holmer opereerimas patsiendi põlve Tartu Ülikooli Kliinikumis toimunud Eesti esimesel artroskoopilise põlveliigese lõikustele pühendatud live-kirurgia päeval.

Tartus näidati operatsioonidest otseülekandeid

Maailma parimad ortopeedid näitasid otse videoülekandes, kuidas nad patsiendi põlve opereerivad ja vigastusega seotud probleeme lahendavad. See oli esimene kord artroskoopilise kirurgia ajaloos, kui Eestis sellist õppemeetodit kasutati. Otseülekandeid vaatas ligi 100 spordivigastuste ravile spetsialiseerunud huvilise nii Eestist kui ka mujalt Euroopast.

Kvantarvutikiip "Sycamore".

Google kinnitas ametlikult kvantüleoleku saavutamist

Tehnoloogiahiiu Google insenerid kirjeldasid värskes töös kvantarvutit, mis suudab lahendada ühte kindlat ülesannet miljardeid kordi kiiremini kui maailma kiireim superarvuti. Ettevõtte peamine rivaal IBM seadis väite küsimärgi alla.

Parkinsoni tõve puhul võivad muutuda tavalised tegevused, nagu näiteks riietumine ja söömine, tunduvalt raskemaks.

Parkinsoni tõve diagnoosimisel kasutati uut meetodit

Parkinsoni tõbi on sageduselt teine liigutushäire maailmas ning seda on keeruline diagnoosida ja ravida. Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna doktorant Toomas Toomsoo tegi oma doktoritöö raames esmakordselt Eestis ulatusliku aju-ultraheli uuringu, mis võimaldab näha keskajus toimuvaid muudatusi.

Teadlane Tuul Sepp.

Tuul Sepp otsib lestadest ravi vähi vastu

Võib juhtuda, et paari aasta pärast teame, kuidas vähki ravida ja seda Läänemere lestade abiga. Just selle eesmärgi nimel töötab praegu linnuteadlane Tuul Sepp.

Eesti keele riigieksam.

Teadlane selgitab, miks on põhikooli lõpueksamite kaotamine halb mõte

Põhikooli riiklike lõpueksamite kaotamine õõnestab Eesti põhihariduse aluskiviks olnud ühtluskooli põhimõtet ja pidurdab sellega võrdsema ühiskonna suunas liikumist, leiab Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi töölõppe ja õpetajate professionalismi teadur Maria Erss.

.

Semiootik Brexitist: Roos on roos – kas Brexit on Brexit?

Ameerika kirjanik Gertrud Stein kirjutas 1924. aastal luuletuses "Püha Emily" (Sacred Emily) kuulsaks saanud luulerea: "Roos on roos on roos on roos" (Rose is a rose is a rose is a rose). Natuke üle üheksakümne aasta hiljem lausus Briti peaminister Theresa May: "Brexit on Brexit" (Brexit means Brexit). Kas need lausungid on samaväärsed?

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: