Tartu ülikool valis neljale valdkonnale dekaanid

Raul Eamets (keskel).
Raul Eamets (keskel). Autor/allikas: Andres Tennus / Tartu Ülikool

Tartu ülikool valis teisipäeval neljale valdkonnale dekaanid.

Tuleva aasta 1. jaanuaril asuvad dekaanina ametisse Raul Eamets, Anti Selart, Leho Ainsaar ja Margus Lember.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas andis Anti Selarti poolt oma hääle 115 valimiskogu liiget ja Riho Altnurme toetas 100 valimiskogu liiget. Seega on uus dekaan Anti Selart. Ülikoolipere küsimustele antud vastustes pidas Anti Selart oluliseks valdkonna jätkusuutlikku rahastamist, erialade mitmekesisuse alahoidmist ja arendamist ning õppetöö teaduspõhisuse tagamist.

Meditsiiniteaduste valdkonnas jätkab dekaanina Margus Lember, kelle poolt andis oma hääle 152 valimiskogu liiget. Ruth Kaldale väljendas toetust 121 valimiskogu liiget.

Lemberi jaoks on dekaaniametis viis kõige tähtsamat lahendamist vajavat küsimust interdistsiplinaarsus, koostöö teiste valdkondadega, teaduse baasrahastuse jõudmine teadlasteni, jätkuv töö üliõpilastele kvaliteetse õppe tagamisel ja residentuuri arendamine.

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaanina jätkab Raul Eamets, kelle poolt hääletas 176 valimiskogu liiget.

Kui ka Eametsalt uuriti, millised on kolm kõige tähtsamat küsimust, mille lahendamist peab ta dekaanina kõige olulisemaks, vastas ta järgmiselt: "Esiteks - ülikoolis töötamine peab inimestele meeldima. See tähendab, et tööd tahetakse teha; tööl olles tunnetatakse, et sind vajatakse, ja et tehtud töö on oluline. Teiseks on oluline optimaalne õppekavade struktuur ja arv, mis tooks esile valdkondade kokkupuutepunktides tekkiva sünergia. Optimeerimine ja efektiivsem korraldus ei peaks olema asjad iseeneses, vaid eesmärk peaks olema olemasolevatele inimestele kõrgema palga maksmine. Kolmandaks - ülikooli eelarve põhimõtted peavad minu eelmist mõttekäiku toetama. Seega tuleb neid põhimõtteid muuta. Tänane ülikooli rahastusmudel ütleb, et raha hulk kasvab, kui meil on rohkem tudengeid ja anname välja rohkem ainepunkte."

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaaniks valiti Leho Ainsaar, kelle poolt andis oma hääle 321 valimiskogu liiget. Varmo Venele väljendas toetust 143 valimiskogu liiget.

Leho Ainsaar jagab enda kui tulevase dekaani jaoks olulised teemad kolmeks: teadus, kõrgharidus ja struktuur. Teaduse puhul peab Ainsaar kõige tähtsamaks toimetulemist projektipõhise rahastamise tagasilöökidega. Kõrgharidusest rääkides on tähtis lahendada erialade arengu disproportsiooni küsimus. Struktuuri puudutavas peab ta oluliseks Genoomika instituudi integreerimist teaduskonda ja sellega kaasnevat valdkonnasisese tööjaotuse küsimust.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: