Rakendusõppe lõpetavad tudengid hakkavad saama bakalaureusekraadi

Üliõpilased tutvumas tööstusmagistrantuuri programmiga.
Üliõpilased tutvumas tööstusmagistrantuuri programmiga. Autor/allikas: Mattias Jõesaar

Septembris jõustub uus kõrgharidusseadus, mille kohaselt saavad sügisel rakenduskõrgkooli astuvad üliõpilased lõpetades esmakordselt bakalaureusekraadi, mida välismaal eriti hinnatakse.

Seni said praktilisemate õppekavade lõpetajad rakenduskõrghariduse diplomi ja akadeemilisema programmi lõpetajad bakalaureusekraadi.

"Nüüd saavad kõik need, kes sel sügisel kõrgkooli lähevad, lõpetades ühtmoodi bakalaureusekraadi," ütles ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuhi Kristjan Oad.

"Seadus tuli elule järele. Bakalaureuseõppel ja rakenduskõrgharidusel pole muud vahet kui see, et rakenduskõrghariduse erialad on praktilisemad, rohkem seotud tööturuga. Seni tekitas kaks erinevad diplomit segadust, eriti välismaal. Nüüd on asi selgem, Eestist väljapool on ühtne bakalaureusekraad lihtsamini mõistetav," ütles Oad ja lisas, et selle sammuga astub Eesti kõrgharidus lähemale sellistele riikidele nagu Saksamaa ja Šveits.

Saksamaal saab mõnedes rakenduskõrgkoolides omandada isegi doktorikraadi," sõnas Oad.

Tema sõnul kehtivad kõrgharidusseaduse järgi nii rakendus- kui ka akadeemilisele kõrgharidusele samad nõuded, erinevus on vaid selles, et rakenduskõrghariduse üliõpilane omandab lisaks alusteadmistele oskused ka kindlal erialal töötamiseks.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: