Ainult rinnapiima saab üha vähem imikuid

Rinnapiim mõjub lapse arengule soosivalt
Rinnapiim mõjub lapse arengule soosivalt Autor/allikas: Wikimedia Commons

Kuigi ämmaemandad rõhutavad rinnaga toitmise tähtsust nii lapse kui ema tervisele, on täielikult rinnapiimatoidul olevaid imikuid üha vähem.

Kuigi ämmaemandad rõhutavad rinnaga toitmise tähtsust nii lapse kui ema tervisele, on täielikult rinnapiimatoidul olevaid imikuid üha vähem, vahendab Postimees.

Maailma tervishoiuorganisatsioon soovitab, et kuuenda elukuuni peaks laps saama ainult rinnapiima, kuid paljud Eesti emad alustavad beebile lisatoidu andmisega juba ühe kuu vanuselt. Ka tervise arengu instituudi andmetest selgub, et viimase viie aasta jooksul on täielikult rinnapiimatoidul olevate imikute arv kahanenud.

Kui veel 2013. aastal sai nädalavanustest imikutest üksnes rinnapiima 93 protsenti, siis möödunud aastaks oli kahanenud nende osakaal 84 protsendile. Ühe kuu vanuselt oli 2013. aastal ainult rinnapiimal 85 protsenti imikutest, mullu aga 77 protsenti. Kuue kuu vanuselt sai viis aastat varem ainult rinnapiima 42 protsenti lastest, möödunud aastal aga juba vaid 24 protsenti.

Eesti Ämmaemandate Ühing rõhutab, et tõenduspõhiselt on imiku jaoks kõige sobivam toit kuni kuuekuuseks saamiseni eranditult rinnapiim.

Probleemi tuum peitub ämmaemandate hinnangul vastukäivates nõuannetes, mille taga on ühtse imetamisnõustamise süsteemi puudumine, mistõttu iimetamiskabinetis kuulevad arstid emadelt sageli, et neile on antud nõu alustada lisatoiduga ja lõpetada imetamine. Lahenduseks oleks imetamisnõustamise parem kättesaadavus, mis tagaks üheselt tõenduspõhised nõuanded.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: