Suri Teaduste Akadeemia asepresident Ergo Nõmmiste

Ergo Nõmmiste
Ergo Nõmmiste Autor/allikas: Reti Kokk

Neljapäeva hommikul suri pärast rasket haigust akadeemik Ergo Nõmmiste, teatas Eesti Teaduste Akadeemia.

Akadeemik Nõmmiste uurimisvaldkonnad olid elektron- ja ioonspektroskoopia sünkrotronkiirgusega ergastatud aatomites, molekulides ja tahkistes, isolaatorkilede röntgenoskoopiline uurimine ning pinnanähtused tahkisefüüsikas ja -tehnoloogias.

Eesti teaduste akadeemia liikmeks valiti Ergo Nõmmiste 2012. aastal täppisteaduste alal. Aastast 2014 kuni tänaseni oli ta akadeemia asepresident.

Ta oli Eesti Füüsika Seltsi asutajaliige (1989) ja Soome Füüsika Seltsi liige (1993). Ta on avaldanud ligi 170 teaduspublikatsiooni.

Akadeemik Ergo Nõmmiste oli Eesti esindaja paljudes rahvusvahelistes teadusorganisatsioonides.

Eestis kuulus ta teaduspreemiate komisjoni, kosmosetehnoloogia ekspertgruppi, füüsikumi ehitamise juhtkomiteesse jne.

Ergo Nõmmistet on autasustatud Eesti füüsika seltsi aumedaliga, Tartu ülikooli väikese ja suure medaliga ja Eesti teaduste akadeemia medaliga. 2016. aastal autasustati teda Valgetähe kolmanda klassi teenetemärgiga.

Ergo Nõmmiste sündis 27. juunil 1956. aastal Kiviõlis. 1974. aastal lõpetas ta Nõo keskkooli ning 1979. aastal Tartu ülikooli füüsikaosakonna. Filosoofiadoktori kraadi kaitses Nõmmiste Tartu ülikoolis 1991. aastal.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: