Tartu Ülikool kujundab ümber rektori ametiraha, ülikooli medalid ja aumärgi

Rektori ametiraha.
Rektori ametiraha. Autor/allikas: Andres Tennus / Tartu Ülikool

Tartu Ülikool kuulutas välja konkursi rektori ametiraha, ülikooli medalite ning aumärgi kujunduse saamiseks.

Muutmisele lähevad lisaks rektori ametirahale suur medal, väike medal, audoktori medal, auliikme medal ja Skytte medal ning kõik aumärgid. Muutmine võetakse ette põhjusel, et senisel sümboolikal on kujutatud ülikooli struktuuri, mis aga praeguseks on muutunud. Näiteks rektori ametiraha ketil on kujutatud universitase kümme teadussuunda meditsiinist kehakultuurini.

Praeguseks on ülikooli struktuurimuutuse tulemusena alles jäänud neli valdkonda ning eesmärk on sümboolikal kujutatu ajakohastada praegusega.

Tartu Ülikooli rektori ametikett. Autor: Tartu Ülikool

Küsimusele, kas Tartu Ülikool plaanib selle käigus ka muid muudatusi, näiteks Tallinna Tehnikaülikooli eeskujul ehk nime muutmist, vastas ülikooli kommunikatsiooniosakonna juhataja Kristina Kurm, et sellist muudatust plaanis ei ole.

Eesmärk on rahvusülikooli 100. aastapäeval ehk 2019. aasta 1. detsembril anda välja uuenenud medalid ja aumärgid ning rektoril on sel päeval uute doktorite promoveerimisel kaelas uue kujundusega ametiraha.  

Konkursil osalejad peavad kokku esitama kokku seitse kavandit (rektori ametiraha, ülikooli medalite ja aumärgi kavandid). Esitamise tähtpäev on 30. jaanuar 2019. Võidukavandid valib komisjon, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli rektor, professor Juhan Maiste, professor Kadri Mälk, lektor Eilve Manglus ja üliõpilaste esindaja.

Rektori ametiraha ja medalid tuleb ülikoolile üle anda  1. oktoobril 2019.

Täpsemalt saab konkursi kohta lugeda Tartu Ülikooli kodulehelt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: