Oodatakse kandidaate akadeemilise naisteadlase aunimetusele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Professor Külli Kingo pälvis aasta akadeemilise naisteadlase aunimetuse 2016. aastal.
Professor Külli Kingo pälvis aasta akadeemilise naisteadlase aunimetuse 2016. aastal. Autor/allikas: Sille Annuk/Postimees/Scanpix

Eesti Akadeemiliste Naiste Ühing (EANÜ) kuulutas välja konkursi aunimetustele aasta akadeemiline naisteadlane ja aasta akadeemiline noor naisteadlane.

Aasta akadeemilise naisteadlase konkursil selgitatakse välja konkursi väljakuulutamise aastale eelnenud aasta edukaim naisteadlane. Eesmärk on väärtustada naisteadlaste teadustegevust ja sellega seotud ühiskondlikku aktiivsust ning tõsta naisteadlaste panust ühiskonnas.

Aunimetuse statuudi järgi on kandidaadiks sobiv nais-õppejõud või nais-teadustöötaja, kel on doktorikraad või sellele vastav välisriigi kvalifikatsioon.

Aasta akadeemilise naisteadlase kandidaadi võivad seada üles teadlane ise, tema teadus- või projektitöö rahastaja, struktuuriüksuse juht, vähemalt kaks kõrgkooli esindajat või kaks EANÜ liiget ühisavaldusega.

Aasta akadeemilise noore naisteadlase aunimetusele saavad kandideerida noored nais-õppejõud või nais-teadustöötajad, kes õpivad doktorantuuris, või kes juba omavad doktorikraadi või sellele vastavat välisriigi kvalifikatsiooni. Kandidaadi vanus 2017. aasta 31. detsembril pidi olema 35 aastat või alla selle.

Konkursiga selgitatakse välja 2017. aasta edukaim nais-noorteadlane ning selle eesmärk on:

väärtustada noorte naisteadlaste teadustegevust ja sellega seotud ühiskondlikku aktiivsust ning tõsta noorte naisteadlaste töömotivatsiooni.

Nii aasta akadeemilise naisteadlase kui noor-naisteadlase valimisel lähtub EANÜ konkursikomisjon järgmistest kriteeriumitest:

aktiivne teadus- või õppetegevus, mille hulgas on:

  • teaduslike projektide juhtimine või osalemine põhitäitjana;
  • silmapaistvad teadustulemused ja nende publitseerimine;
  • esinemine erialastel teadusfoorumitel;
  • magistri(te) või doktorandi/doktorantide juhendamine;
  • teaduspreemiad ja -tunnustused;
  • osalemine teadusorganisatoorses tegevuses.

Mõlemal konkursil osalemiseks tuleb EANÜ-le elektrooniliselt esitada aadressil ean@ean.ee motiveeritud esildis; lisamaterjalid kandidaadi ülesseadja äranägemisel. Kandidaadi CV peab olema kättesaadav Eesti Teadusinfosüsteemi (ETIS) avalikus portaalis.

Täpsema info konkursside kohta leiab EANÜ aunimetuste statuutide lehelt. Konkursile kandidaatide esitamise tähtaeg on 20. september.

Mõlemat aunimetust on välja antud ühel korral, EANÜ 90. aastapäeval 2016. aastal, kus tiitlid said professor Külli Kingo ja teadur Triinu Kõressaar.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: