Eesti õpilased saabusid Indoneesiast medalitesäras ({{commentsTotal}})

Eestit esindasid mainekal võistlusel õpilased Tallinna reaalkoolist, Tartu Veeriku koolist, Narva keeltelütseumist, Tallinna Prantsuse lütseumist ja Tallinna Inglise kolledžist.
Eestit esindasid mainekal võistlusel õpilased Tallinna reaalkoolist, Tartu Veeriku koolist, Narva keeltelütseumist, Tallinna Prantsuse lütseumist ja Tallinna Inglise kolledžist. Autor/allikas: Tartu ülikooli teaduskool

Eile jõudis tagasi kodumaale Eestit rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil edukalt esindanud võistkond. Noored õppurid naasid kodumaale ühe hõbe- ja nelja pronksmedaliga.

"Tulemus näitab, et Eestis õpetatakse loodusteaduseid väga kõrgel tasemel,” märkis Tartu ülikooli teaduskooli teaduse populariseerimise peaspetsialist Marek Järvik.

“Loodetavasti motiveerivad rahvusvahelised medalid õpilasi veelgi süsteemsemalt loodusteadusi õppima, et saavutatud taset hoida ja ka edasi liikuda."

13. rahvusvaheline loodusteaduste olümpiaad (IJSO) toimus tänavu Indoneesias Bali saarel. Võistlusel purustati senine osalejate rekord, kui võistlustulle astus 276 õpilast 48 riigist.

Eestit esindasid mainekal võistlusel hõbemedali teeninud Kaarel Kivisalu Tallinna reaalkoolist, pronksmedalid rinda saanud Hanna-Riia Allas Tartu Veeriku koolist, Konstantin Dukatš ja Daniil Vaino Narva keeltelütseumist ning Anni Joamets Tallinna Prantsuse lütseumist ja napilt medalita jäänud Andreas Simson Tallinna Inglise kolledžist.

Esikoha ja parima teoreetilise töö auhinna saavutas Taiwani võistleja. Ka riikide arvestuses läks võit Taiwani delegatsioonile. Eksperimentaalvooru esikoht läks seekord jagamisele Brasiilia, Hiina ja Venemaa võistkondade vahel.

Juhendajatena saatsid Eesti õpilasi Tartu ülikooli vanemteadur Darja Lavõgina, doktorant Andres Ainelo ja ELO žürii liige Ülle Kikas.

Rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil saavad osaleda kuni viieteistaastased õpilased. Kahes teoreetilises võistlusvoorus lahendatakse individuaalselt ülesandeid nii füüsika, keemia kui ka bioloogia valdkonnast. Lisaks toimub võistkondlik eksperimentaalvoor, kus seekord uuriti muskaatpähkli ehitust ja eraldati sellest eeterlikku õli.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikoolHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: