Eesti noored noppisid Vietnamis toimunud bioloogiaolümpiaadilt medaleid ({{commentsTotal}})

Eesti võistkond IBO avamisel.
Eesti võistkond IBO avamisel. Autor/allikas: Erakogu

Vietnamis Hanois toimus sel aastal 27. rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad, kust Eesti neljaliikmeline võistkond tuli koju kahe hõbe- ja kahe pronksmedaliga.

17.–24. juulil toiminud rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil lahendati neli praktilist tööd, mille teemadeks olid taimede anatoomia ja füsioloogia, loomade anatoomia ja füsioloogia, biokeemia ja mikrobioloogia ning molekulaarbioloogia. Lisaks tuli lahendada kaks mahukat komplekti teooriaülesandeid.

“Kõik ülesanded olid koostatud väga kvaliteetselt ja eeldasid õpilastelt nii üksikasjalisi teadmisi kui nende teadmiste oskuslikku rakendamist, aga eeskätt loogilist mõtlemist,” ütles Eesti võistkonna juhendaja Sulev Kuuse, kes on Tartu ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja.

Hanoi riikliku ülikooli poolt korraldatud võistlusest võttis osa 252 õpilast 67 riigist. Igast riigist võis osaleda kuni 4 õpilast. 

Eesti võistkonda kuulusis Maris Sala Hugo Treffneri gümnaasiumi 12. klassist, Anneliis Rea Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 12. klassist, Richard Luhtaru Miina Härma gümnaasiumi 9. klassist ja Kaarel Hänni Tallinna reaalkooli 11. klassist. (Foto: Sulev Kuuse)

Eesti õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena lisaks Sulev Kuusele ka Tartu ülikooli doktorandid Andres Ainelo ja Mark Gimbutas ning arstiteaduskonna tudeng Uku-Laur Tali.

Tänavuse olümpiaadi võitis Singapuri võistkond. Eesti parimana saavutas 57. koha ja sellega hõbemedali Richard Luhtaru. Hõbemedali ja üldkokkuvõttes 59. koha teenis Kaarel Hänni. Pronksmedalid said Anneliis Rea (108. koht) ning Maris Sala (118. koht).

“Eesti võistkond esines tervikuna väga edukalt ja saadud kohad kinnitavad meie õpilaste võimekust silma paista ka rahvusvahelises mastaabis,“ ütles Sulev Kuuse.

Lisaks teadmiste proovile panekule pakkusid korraldajad kultuuriprogrammi, mille raames tutvuti Vietnami ajaloo ja kultuuriga ning külastati UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvaid Trang An’i karstikoopaid.

27. rahvusvaheline bioloogia olümpiaad Hanois, Vietnamis osalenud õpilased. (Foto: IBO 2016)'

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab Tartu ülikooli teaduskool mitmete sponsorite abiga.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikoolHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: