Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Innove võimaldab ülikooli sisseastumiseksami teha elektroonselt nüüd ka Tartus ja Jõhvis

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Järgmisel teisipäeval teevad pea 700 Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kahele bakalaureuseõppekavale (haldus- ja ärikorraldus ning riigiteadused) pürgivat tudengikandidaati sisseastumiseksamit elektroonselt.

Esmakordselt saavad kandideerijad teha sisseastumistesti lisaks Tallinnale ka Tartus ja Jõhvis. Selleks kasutatakse Innove eksamite infosüsteemi EIS.

Innove hariduse agentuuri juhi Tanel Oppi sõnul on mitmes linnas e-sisseastumiseksami läbiviimine oluline samm. "Lõuna-Eesti ja Ida-Virumaa kandidaadid ei pea enam ülikooli sisseastumistestiks Tallinnasse sõitma. See säästab nii kandidaatide aega, kui ka raha," sõnas Oppi.

Tallinna Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Merit Paist sõnas, et kandidaadid on pakutava võimalusega rahul. "Kuigi Tallinnas on kõige rohkem huvilisi, on nii Tartus kui ka Jõhvis pakutavale ajale registreerunuid. See tähendab, et kandidaadid on uue võimaluse hästi vastu võtnud ja soovivad seda kasutada," lisas ta.

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi haldus- ja ärikorralduse või riigiteaduste erialale õppima asumiseks tuleb kandidaatidel täita vastuvõtu soorituspunktis asuvas arvutis elektrooniline vastuvõtu test. 45-minutilises testis kontrollitakse teadmisi ja võõrkeelse teksti funktsionaalse lugemise oskust. See moodustab 75% kogu sisseastumise hindest (25% hindest moodustab eesti keele riigieksam või eesti keele kui teise keele riigieksam).

Testi läbiviimiseks kasutatakse Innove ekspertide abi ja eksamite infosüsteemi EIS e-keskkonda, mis võimaldab elektroonseid teste koostada ja läbi viia. Kandidaat saab valida avalduse esitamisel endale sobiva sisseastumiseksami soorituskoha.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: