TTÜ soovib liita endaga IT kolledži, kolledž aga ideed ei poolda ({{commentsTotal}})

IT kolledži maja asub Tallinna tehnoloogiapargi Tehnopol ja TTÜ naabruses.
IT kolledži maja asub Tallinna tehnoloogiapargi Tehnopol ja TTÜ naabruses. Autor/allikas: itcollege.ee

Tuginedes Teadus - ja arendusnõukogule tehtud raportile, tegi TTÜ eelmisel aastal ettepaneku liita IT kolledž TTÜga. Idee tasandilt pole koolid tänaseks aga sisuliste läbirääkimisteni jõudnud.

Nii IT kolledži rektori Tiit Roosmaa kui ka IT kolledži üliõpilasesinduse esimehe Mihkel Kristofer Vajaki sõnul jagub kahe kooli liitmisprotsessis probleemseid küsimusi, millele mõelda ja vastuseid otsida, vahendasid ERRi raadiouudised.

Pea 16 aastat tagasi, toimus IT kolledži esimese õppeaasta avaaktus. TTÜ rektori Jaak Aaviksoo sõnul oli siis ettekujutus, et kolledž majandab ennast erarahadest. Aja jooksul on aga Aaviksoo sõnul kolledžist ikkagi kujunenud avalik kõrgkool, mis TTÜga teineteist dubleerivad. Liitmise teise põhjusena nimetab Aaviksoo paremat konkurentsivõimet.

______
„Selleks, et üleilmses konkurentsis olla konkurentsivõimelisemad, on vaja jõudusid ühendada erinevatel kõrgematel õppeasutustel. Eesti on väikese riigi kohta neid kõrgemaid õppeasutusi päris palju,“ selgitas Aaviksoo.
______

Kuna tehnikaülikool ja IT kolledž on nii sisult kui asukohalt lähedased, siis võiksid need Aaviksoo hinnangul olla koos.

IT kolledži rektori Tiit Roosmaa sõnul on sisuliselt tegemist kahe erineva kooliga. Küsimusi tekitab juba see, et üks kool pakub diplomit, teine kraadi.

„TTÜ on väga selgelt visioneerinud ennast kui sooviga olla Põhjamaade juhtivate tehnikaülikoolide hulgas. Meie anname rakenduskõrgharidust ja kas nende suurte visioonide täitmise käigus selline väike osa nagu rakenduskõrgharidus jääb lihtsalt tähelepanuta,“ leiab Roosmaa.

Erinevusi on ka sisseastujate vanuses ja eelnevas elukogemuses, õppekavades ning peamistes ülesannetes. Kui töögrupid ei suuda kahe kooli erisusi kaotada, jäävad liitmise kõige suuremaks kaotajaks Roosmaa sõnul aga tööandjad, kellele kolledž praegu praktikuid õpetab.

______
„Meie kooli lõpetanud on pärast diplomi saamist kohe valmis siirduma tööturule. Neile õpetatakse just neid teadmisi ja tehnoloogiaid, mida ettevõtted tegelikult kasutavad. Kui vaatame TTÜ magistriõppe lõpetajaid, siis tüüpilise akadeemilise ülikooli eesmärk on doktoriõppe edendamine,“ ütles Roosmaa.
______

Tema sõnul tähendab see, et tudengeid valmistatakse ette bakalaureusele järgnevaks magistri ja siis doktoriõppeks.

Aaviksoo sõnul on kolledži hirmudel suured silmad, sest praktilise poole kaotamine kindlasti kavas ei ole.

„Praktilised oskused, mida IT kolledž on võib-olla paremini teinud kui Tallinna tehnikaülikool, need peavad kindlasti jääma. Selles osas on meil kokkulepe nii haridusministeeriumi kui ka Infotehnoloogia firmade liiduga. Praktiline komponent peab olema vähemasti sama tugev kui ta IT kolledžis on,“ ütles Aaviksoo.

Toimetaja: Marju HimmaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: