EKA saab uueks õppehooneks EL-i vahenditest 15 miljonit eurot ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: maps.google.ee

Valitsuses heakskiitu ootava korralduse eelnõuga saab Eesti kunstiakadeemia uus õppehoone EL-i struktuurivahenditest 15 miljonit eurot.

Uus kuluefektiivne ja integreeritud ruumiprogrammiga teadus- ja õppehooneõppehoone tuleb Kotzebue ja Põhja puiestee nurgale.

Hoone enam kui 12 000 ruutmeetri suurusel kasulikul pinnal hakkavad tegutsema lisaks EKA neljale teaduskonnale ka avatud akadeemia, töökojad ja administratsioon.

Uue õppe- ja teadushoone vajadus on eelnõu seletuskirja põhjal tingitud sellest, et viimastel aastatel on EKA tegutsenud kuues eraldipaiknevas asukohas, sealhulgas rendipindadel, mis suuresti on lõhestanud EKA terviklikkust ja on osutunud takistuseks õpetuse sünergeetilisusele ning õppekavade arengule ja toonud kaasa palju lisakulutusi.

Uues hoones on ühe üliõpilase kohta arvestuslikult kümme ruutmeetrit pinda. See on saavutatud planeerides ruumiprogrammi sisse ristkasutuse.

Kotzebue 1/Põhja pst 7 aadressil on hoonete kompleks, mis on rajatud 1932. aastal tekstiilitööstuse tootmishooneteks Sinna juurde ehitatakse uus hooneosa.

Projekti eeldatav kogumaksumus on 27,5 miljonit eurot.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: