VIDEO: Jüri Alliku loeng psühholoogiast ja rikkusest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TÜ eksperimentaalpsühholoogia professor Jüri Allik
TÜ eksperimentaalpsühholoogia professor Jüri Allik Autor/allikas: Sven Paulus / ERR Novaator

Tartu ülikooli loengusarja "Rikkusest eri teadusalade vaatenurgast" sügissemestri kolmanda loengu “Psühholoogia (ja) rikkus” pidas TÜ eksperimentaalpsühholoogia professor Jüri Allik. TÜ psühholoogia instituudis toimunud loengust tegi ülekande ka ERR Novaator.

Vaata loengut siin:

Jüri Allik on uurinud peamiselt kahte psühholoogia valdkonda: nägemistaju ning kollektivismi ja individualismi võrdlusuuringud. Ka Eesti teaduste akadeemia liikmena tegutsev Allik on üks neist Tartu ülikooli teadlastest, kes kuulub maailma ühe protsendi enim viidatud teadlaste hulka. Lisaks hulgale teadusartiklitele on ta avaldanud õpikuid ja teoseid psühholoogiast üldisemalt ning kitsamalt ka nägemispsühholoogiast. Samuti on Allik publitseerinud artikleid teadusteemadel.

TÜ rikkuse loengusari koondab kokku Tartu ülikooli eri valdkondade professorite ja teadlaste nägemused rikkusest. Varasemalt on sel semestril nimetatud sarjas loengu pidanud inimese füsioloogia professor Eero Vasar, kes arutles rikkuse ja meelepette üle ning geoloogia ja mineraloogia professor Kalle Kirsimäe, kes rääkis maavaradega seotud rikkusest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: