Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ülevaade Eesti Teaduste Akadeemia aastast

{{1449039729000 | amCalendar}}
Eesti Teaduste Akadeemia.
Eesti Teaduste Akadeemia. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna toimus Eesti Teaduste Akadeemia üldkogu, kus lisaks aastaülevaatele esinesid ettekannetega õiguskantsler ja riigikontrolör, kes kõnelesid akadeemia rollist ühiskonnas, Eesti õigussüsteemis ning riigi funktsioneerimises.

Videosalvestused õiguskantsleri Ülle Madise, riigikontrolöri Alar Karise ja Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere ettekannetest on järelvaadatavad mõne tunni pärast.

Üldkogu kava:

Teaduse ja seaduse autoriteedist. Ülle Madise, õiguskantsler

Akadeemiapoolselt tõstatati küsimus, milline on akadeemia tegelik koht ühiskonnas põhiseaduse mõttes, kuidas akadeemia sobitub Eesti õigussüsteemi? Kirjalik ülevaade Ülle Madise ettekandest.

 

Kas Eesti riik vajab Teaduste Akadeemiat? Alar Karis, riigikontrolör

Akadeemia soovis mõtteid ja vastuseid põhiküsimusele, milline on akadeemia roll riigi funktsioneerimises: milline see roll võiks olla? Kas akadeemia täidab oma rolli või peaks ta ülesandeid juurde võtma või midagi teistmoodi tegema? Alar Karise ettekanne on kokku võetud järgnevas graafikus:

 

Ülevaade juhatuse esimese aasta tegevusest. Akadeemia president Tarmo Soomere

Karl Ernst von Baeri nimelise medali kätteandmine akadeemik Richard Villemsile

Karl Ernst von Baeri nimeline medal on akadeemia kõrgeim autasu, mis antakse eesti teadlasele, kellel on väljapaistvaid saavutusi elu- ja maateaduste erialadel. Arvestades suurt teaduslikku panust molekulaarbioloogia koolkonna kujundamisel ning saavutusi populatsioonigeneetika alal, pälvib medali 2015. aastal akadeemik Richard Villems. Ta on ka üks 42 Eesti teadlasest, kes kuulub 1% enim tsiteeritud teadlaste hulka maailmas.
Karl Ernst von Baeri medal antakse välja mitte sagedamini kui nelja aasta järel. Varem on medali pälvinud: Loit Reintam – 2007; Ülo Mander − 2011.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: