Sookurg Ahja 4 jõudis ööl vastu tänast Etioopiasse ({{commentsTotal}})

Nüüdseks on kurg Ahja 4 jõudnud Tana järve äärde, kust ta ilmselt rändab veel edasi.
Nüüdseks on kurg Ahja 4 jõudnud Tana järve äärde, kust ta ilmselt rändab veel edasi. Autor/allikas: Aivar Leito erakogu

Eesti satelliitkurg Ahja 4 jõudis 25. novembri õhtul Etioopiasse ja ööbis Tana järve põhjarannikul, teadlaste hinnangul rändab kurg sealt veel edasi.

Mõni päev tagasi arvasid teadlased, et Ahja 4 jääb Türki, kuhu ta selleks hetkeks oma rändega jõudnud oli, ent 19. novembri hommikul alustas kurg sealt teekonda Etioopia suunas ning jõudis sinna eile õhtul.

2800 kilomeetri pikkune lennureis kestis ligi 6,5 päeva ning keskmiselt läbis kurg ööpäevas 425 km. Kurg tegi öiseid rändepeatusi Lääne-Iisraelis, Põhja-Siinais ja Siinai poolsaare lõunatipus, Ida- ja Kagu-Egiptuses, Kirde-Sudaanis ja Ida-Sudaanis Aroma lähistel.

Nüüdseks on kurg Ahja 4 jõudnud Tana järve äärde, kust ta Eesti maaülikooli vanemteaduri Aivar Leito sõnul rändab tõenäoliselt veel edasi. „Arvatavalt lendab kurg kas kohe või mõne päeva pärast oma tavapärasesse talvitumispaika Sulultas, mis asub Addis Abebast umbes 30 km põhja pool.“

Leito kinnitusel oli sookurg seal ka oma esimesel ja teisel talvel.

Satelliitkure Ahja 4 ning teiste eesti teadlaste jälgitavate rändlindude asukohta saab vaadata reaalajas uuenevalt rändekaardilt.

Toimetaja: Marju HimmaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: