Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuue ülikooli ühist õigusteaduse õppekava tunnustati Euroopa eduloona

Iuridicum.
Iuridicum. Autor/allikas: Tartu ülikool

Tartu ülikooli õigusteaduskond juhib koos viie teise ülikooliga kolme-aastast õigusalast doktoriõppeprogrammi, mida tunnustati Euroopa Erasmus Munduse programmi eduloona.

Tartu ülikooli kõrval osalevad selles Edinburghi, Oslo, Tilburgi, Deusto ja North-West ülikoolid. Erasmus Munduse ühisõppekavale on iseloomulik, et õppeperioodi vältel õpitakse mitmes ülikoolis ja doktoranti juhendavad väitekirja kirjutamisel vähemalt kahe programmi kuuluva ülikooli õppejõud. Selle doktoriõppekava eripäraks on ulatuslik välitööde maht maailma erinevates piirkondades ja see, et programmi läbimisel saab doktorant vähemalt kahe ülikooli ühisdiplomi.

„2016. aasta jaanuarist maini toimub õppetöö Tartu ülikooli õigusteaduskonnas, rikastades sel moel doktoriõppe võimalusi kõigi TÜ sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnas arenguriikide küsimustega tegelevate doktorantide jaoks. Euroopa migratsioonitrendide ja -poliitikate kontekstis suureneb õppekava aktuaalsus kahtlemata veelgi,“ rääkis Tartu ülikooli IT-õiguse teadur Helen Eenmaa-Dimitrieva, kes on konsortsiumi EDOLAD ehk European Joint Doctorate in Law and Development Eesti poolne koordinaator.

„Ühisõppekava pakub doktorantidele paindlikkust ja perspektiive teadustöös, kuna selle lõpetajal on mitmes akadeemilises kultuuris töötamise kogemus,“ sõnas Eenmaa-Dimitrieva. Ta lisas, et nii programmis osalevad doktorandid kui õppejõud peaksid tänu ühiselt läbiviidavale õppe- ja teadustööle olema võimelised looma õigusteaduse valdkonnas uusi teadmisi ja praktikaid, mis omavad õigushariduse arengu kontekstis suurt lisaväärtust.

“Edulugudena tõstetakse esile kõrgetasemelisi projekte, mis on inspireerivad, paistavad silma oma mõju ja uute tulemuste poolest ning panustavad poliitikakujundamisse. EDOLAD’i õppekava Euroopa edulooks nimetamine on väga suur tunnustus.”

Erasmus Mundus on Euroopa Liidu kõrgharidusalane koostöö- ja vahetusprogramm, mille eesmärk on edendada Euroopa kõrgharidust, avardada ja parandada üliõpilaste konkurentsivõimet tööturul ning soodustada kultuuridevahelist mõistmist kolmandate riikidega tehtava koostöö kaudu. Programmi tuumiku moodustavad kõrgetasemelised Euroopa kõrgkoolide koostöös loodud magistri ja doktori ühisõppekavad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: