Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raport: eestlased on inglise keele oskuse poolest maailmas esirinnas

Eestlaste ingliskeele oskus on väga hea.
Eestlaste ingliskeele oskus on väga hea. Autor/allikas: EF

Rahvusvahelise haridusettevõtte EF Education First (EF) 70 riigi täiskasvanud elanike inglise keele oskust võrdlevas edetabelis leiab Eesti sellel aastal seitsmendalt kohalt, paigutudes sellega väga hea inglise keele oskusega riikide sekka.

Esikohale paigutub sellel aastal 70,94 punktiga Rootsi. Riigile järgnevad väikese vahega Holland ja teised Põhjamaad nagu Taani, Norra ja Soome. Eesti leiab 63,73 punktiga Sloveenia ja Luksemburgi vahelt.

Võrreldes eelmise aastaga on paranenud nii riigi punktisumma kui koht. Üle-eelmise aasta tulemust, mil Eesti paigutus neljandale kohale, siiski korrata ei õnnestunud. Maailma kontekstis paistab Eesti silma meeste veidi parema inglise keele oskusega. Mujal on olukord valdavalt vastupidine. Kõrgeim on inglise keele oskuse tase maailmas 18-20aastaste hulgas.

Analüüsi autorid nendivad, et lõhe kõige parema ja kehvema tulemuse saanud riikide vahel on laienenud. Taas märgitakse, et inglise keele valdamise ning üldise elukvaliteedi, interneti kasutamise ja sissetuleku vahel on tugev seos.

EF'i indeksisse tuleb suhtuda siiski teatud mööndustega. Tulemus põhineb testi interneti vahendusel teinud vabatahtlike tulemustel. Samuti pole testis esindatud neid riike, kust seda tegi vähem kui 400 inimest. Kokku tegi testi eelmisel aastal rohkem kui 910 000 inimest.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: