"Laboris": kuidas paremini teenida teaduse kui avaliku hüve pealt? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vikerraadio teadussaade "Labor" on eetris pühepäeviti kell 17. Novembrikuu esimeses saates tuleb juttu astronautikakonverentsist, lennujaamate maandumisradade kõrval elavatest ränivetikatest ja vananevast ühiskonnast.

Teadlase kommentaaris arutleb Eesti Teaduste Akadeemia president, merelainete uurija ja teadusajakirjanduse sõber aastast 2013 Tarmo Soomere, kuidas võiks riik ja ühiskond paremini teenida selle pealt, et teadus on saanud avalikuks hüveks.

Anu Reinart jagab muljeid Jeruusalemmast, suurelt astronautikakonverentsilt, kus ta esindas Eestit kui Euroopa Kosmoseagentuuri uut liiget.

Luule Sakkeus kõrvutab rahva tervist ja eluiga Baltimaades ja mujal Euroopas ning kutsub külastama näitust, kus igaüks võib saada omaenda eelseisvast vananemisest teadusliku pildi.

Piret Vacht on uurinud lennuväljadel, otse maandumisraja ääres mullas elutsevaid pisikesi olendeid – lülijalgseid ja ränivetikaid, ja leidnud neid üllatavalt rohkesti.

Tarmo Soomere – 01.01
Piret Vacht – 04.52
Anu Reinart – 16.33
Luule Sakkeus – 27.53

Kuula ka eelmisi "Labori" saateid Vikerraadio teadussadete lehelt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: