Inauguratsiooniloeng: Kes ja kuidas peaks kaitsma tarbijaid? ({{commentsTotal}})

Tartu ülikooli tsiviilõiguse professor Karin Sein.
Tartu ülikooli tsiviilõiguse professor Karin Sein. Autor/allikas: Ekraanitõmmis

Tartu ülikooli tsiviilõiguse professor Karin Sein pidas TÜ aulas inauguratsiooniloengu „Kes ja kuidas peaks kaitsma tarbijaid?“. Vaata loengu salvestust ERR Novaatorist.

Järjest kasvav rahvusvahelistumine, seadusandliku pädevuse jaotumine liikmesriikide ja EL-i vahel ning kirju kohtupraktika on toonud kaasa olukorra, kus tarbijaõigusest on saanud üks kõige keerulisemaid õigusharusid üldse.

„Orienteerumine keerukas tarbijanormistikus käib üle jõu isegi suurele osale juristidest ja pole mõtet lootagi, et tavatarbija teda kaitsvatest õigusaktidest aru saaks,“ arutleb tsiviilõiguse professor Karin Sein.

Loengus küsitakse, miks sellise olukorrani on jõutud ja milliste asutuste koostööst sõltub tarbijate õiguste kaitse tänapäeva ühiskonnas.

Kuidas tagada nii üksikjuhtumi õiglane lahendus kui ka tarbijate huvide kaitse tervikuna?
Kuidas tõrjuda turult välja tarbijaid kahjustavad äripraktikad?
Milline roll on tarbijate kaitsel kohtusüsteemil, sealhulgas Euroopa Liidu kohtul ja riigikohtul?
Millised väljakutsed seisavad tarbijaõigusel ees internetistumise ja digitaliseerumise tõttu?

Professor Karin Sein lõpetas Tartu ülikooli õigusteaduse eriala 1997. aastal. Magistritöö kaitses ta 1999. aastal Saksamaal Freiburgi ülikoolis ning doktoritöö 2007. aastal Tartu ülikoolis.

Professor Seina peamised teadus- ja õppetöö valdkonnad on lepinguõigus, tarbijaõigus ja rahvusvaheline eraõigus. Teadus- ja õppetöö kõrval on professor Sein töötanud justiitsministeeriumi eraõiguse osakonna nõunikuna, sisekaitseakadeemia lektori ning alates 2015. aasta sügisest riigikohtu nõuniku ametikohtadel.

Karin Sein valiti Tartu ülikooli tsiviilõiguse professoriks 2014. aasta novembris. Tema praegustest teadusprojektidest on olulisimad tarbijakrediidi aktuaalsete küsimuste analüüsimine koostöös Oslo ülikooli õigusteaduskonnaga, võlaõigusseaduse kommentaaride teise parandatud ja täiendatud väljaande ning lepinguõiguse õpiku koostamine.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu ülikoolHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: