Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TÜ loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaaniks valiti Peeter Burk

Peeter Burk
Peeter Burk Autor/allikas: Andres Tennus / Tartu ülikool

Täna valiti Tartu ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaaniks professor Peeter Burk. Burk asub ametisse 1. jaanuaril 2016, mil ülikooli üksused jätkavad uues struktuuris nelja valdkonnana.

Uue dekaani selgitamiseks läks vaja kahte hääletusvooru. Täna hommikul toimunud esimeses voorus kandideeris Leho Ainsaare ja Peeter Burki kõrval ka Varmo Vene, kuid teise vooru pääsesid edasi vaid kaks enim hääli kogunud kandidaati Ainsaar ja Burk.

Teises hääletusvoorus jagati valimiskomisjoni esimehe akadeemilise sekretäri Andres Soosaare sõnul välja 386 hääletussedelit. Peeter Burki poolt hääletas 202 valimiskogu liiget ja Leho Ainsaarele väljendas oma toetust 177 valimiskogu liiget. Seega on uus dekaan Peeter Burk, sest tema poolt hääletas enam kui pool hääletamisel osalenutest.

Peeter Burk ütles, et tänab kõiki, kes teda valimiste perioodil toetasid ja temasse uskusid. „Kindlasti saan ma olema kogu valdkonna dekaan ja arvestan debattides üles kerkinud arvamustega. Klassikuid tsiteerides ütleksin oma valdkonnale: "Te arvate, et tunnete mind juba hästi, aga tegelikult… võib selles kääbikus midagi peituda" (J. Hašek; J.R.R. Tolkien),“ sõnas Burk.

Peeter Burk on Tartu ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan ja keemilise füüsika professor. Tema kandidatuuri valdkonna dekaani ametikohale esitasid keemia instituudi nõukogu ning füüsika instituudi nõukogu.
Valimiskogusse kuulus 654 loodus- ja tehnoloogiateaduskonna, matemaatika-informaatikateaduskonna ja Eesti mereinstituudi õppejõudu, teadlast ja üliõpilast.

Tänaseks on valitud dekaanid kõikidele valdkondadele, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaaniks sai professor Margit Sutrop, sotsiaalteaduste valdkonna dekaaniks professor Raul Eamets ja meditsiiniteaduste valdkonnaks professor Margus Lember. Dekaanide valimistele järgnevad 23. oktoobril akadeemiliste töötajate esindajate valimised valdkondade nõukogudesse. Ka uute valdkondade nõukogude volitused algavad 1. jaanuaril 2016. Loe valimistest lähemalt TÜ kodulehelt.

Vaata ka Peeter Burki dekaaniks kandideerimise videot:

Toimetaja: Sven Paulus, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: