THE maailma parimate ülikoolide edetabelist leiab kaks Eesti ülikooli ({{commentsTotal}})

TTÜ
TTÜ Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Maineka Suurbritannia ajakirja Times Higher Education (THE) maailma ülikoole reastavas paremusjärjestuses jagab Tartu ülikool sellel aastal 351-400. ja Tallinna tehnikaülikool 501-600. kohta. Edetabelis tipus troonivad taas Suurbritannia ja Ameerika Ühendriikide ülikoolid.

 

Edetabeli koostamisel lähtutakse eeskätt ülikooli õpikeskkonnast ja akadeemilisest mainest, teadustöö mahust, produktiivsusest ja rahastusest ja teadustulemuste mõjukusest ehk viitamiste arvust. Väiksemat, kuid siiski olulist rolli mängib ülikooli rahvusvahelistumise ulatus sh välisüliõpilaste ja -õppejõudude osakaal ja rahvusvaheline koostöö ning teadmussiire, mille määramisel lähtutakse ettevõtete poolt ülikoolidele tehtavast teadus- ja arendustegevus tellimuse mahust.

Tartu ülikool paistab paremusjärjestuses silma eeskätt oma teadustulemuste mõjukuse ning välisõppejõudude, -üliõpilaste osakaalu ja rahvusvaheliste sidemete poolest. Tallinna tehnikaülikooli trumbiks on aga koostöö ettevõtetega. Tartu ülikool on pääsenud alates 2010. aastast edetabelisse neljal korral, oma parimal aastal jagas ülikool paremusjärjestuses 350-400. kohta. Tallinna tehnikaülikooli jaoks oli tegu esimese korraga.

Sarnaselt septembri keskpaigas avaldatud sarnasele edetabelile QS University Rankings moodustavad selle esikümne üha erandiga USA ja Suurbritannia ülikoolid – Šveitsi riikliku tehnoloogiainstituudi leiab 9. kohalt.

Teistest Baltimaadest asuvatest ülikoolidest leiab edetabelist veel Läti ja Vilniuse ülikooli. Mõlemad jagavad 601-800. kohta. Eestile kõige lähemal olevatest ülikoolidest soovitab Times Higher Education Helsingi ülikooli, mis on maailma saja parima ülikooli hulgas 76. kohal. Kokku hõivasid Euroopa ülikoolid esikahesajast 105 kohta.

Toimetaja: Jaan-Juhan OidermaaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: