Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata, mida näitavad Eesti ülikoolid Expol

EXPO Eesti paviljoni teaduse pesakastis on möödunud nädala lõpust väljas Tallinna ülikooli, Tallinna tehnikaülikooli ja Tartu ülikooli teadusprojekte tutvustav väljapanek. ERR Novaator avaldab multimeediaprojektid, mis jutustavad Eestis tehtavast teadusest.

Esimesena toome lugejate-vaajateni Tallinna ülikooli esindavad Learning Layers projekti, mille fookuses on töökohal õppimine. Projekt keskendub igapäevaselt kasutuses olevatele infotehnoloogilistele vahenditele ja tarkvaraarendustele, nutiseadmetele, mis võiksid aidata meil töökohal teadlikumalt õppida ja õpitut organisatsiooni sees süsteemsemalt kasutada. Learning Layersi projektist põhjalikuma ülevaate saamiseks soovitame lugeda intervjuud Tobias Leyga.

Expo Eesti teaduse pesakastis saab lisaks Tallinna ülikoolile näha ka Tallinna tehnikaülikooli biorobootika keskuse ekspositsiooni, ARROWS-projekti raames valminud U-CATi ehk kilpkonna meenutavat allveerobotit. Tartu ülikool tutvustab ekstreemseteks elutingimusteks loodud Marsi-maja, mis on võimeline end ise lahti pakkima.

Eesti osalemist EXPO maailmanäitusel korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja teaduse pesakasti näituseid toetab Eesti Teadusagentuur. Paviljonis olevad pesakastid jagavad infot visuaalide, videote ja tekstide läbi.

Toimetaja: Marju Himma, Siim Lõvi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: